9 грудня 2015 р. виповнилося 100 років від дня народження Святішого Патріярха Київського і всієї України Димитрія (1915-2000), зачинателя і духовного лідера відродження Української Автокефальної Православної Церкви в Україні. Клир і вірні Харківсько-Полтавської єпархії урочисто відзначають цю подію. Центром ювілейних урочистостей стала Свято-Дмитрівська церква Харкова, в якій Патріярх Димитрій багато разів очолював богослужіння й зустрічався з громадськістю Слобожанщини.
13 грудня 2015 р., в день пам’яти апостола Андрія Первозваного, в Свято-Дмитрівському катехитично-пастирському центрі, що діє при однойменному храмі, відбулася урочиста академія. Молитовним прологом до неї стала відправа панахиди за Патріярхом Димитрієм.

Служили панахиду архиєпископ Ігор (Ісіченко) і митр. прот. Віталій Зубак. У проповіді архиєпископ Ігор нагадав про унікальну роль Патріярха Димитрія у відродженні київської духовної традиції, про невпинну боротьбу першоієрарха УАПЦ за звільнення Української Церкви від реліктів московського синодального православ’я.

Урочисту академію вела титар Свято-Дмитрівської парафії Ольга Різниченко.

Вона ж виголосила вступну доповідь про формування особистости Патріярха Димитрія як християнина, мислителя і митця.

Керівник єпархіяльного прес-центру Віталій Липинський підготував слайд-фільм про біографію Патріярха, продемонстрував уривки з відеофільмів про події в Петропавлівській церкві Львова 19 серпня 1989 р. (вихід з юрисдикції Московського Патріярха й перехід до УАПЦ) та приїзд Патріярха Димитрія до Харкова 8 листопада 1998 р. Архиєпископ Ігор і митр. прот. Віталій Зубак поділилися спогадами про власні зустрічі з Патріярхом Димитрієм.


Юна парафіянка Оксана Масло, переможниця міського конкурсу, виконала на фортепіяно «Intermezzo».

Завершилася академія спільним співом «вічної пам’яти» повікнезабутньому Патріярхові Димитрію.

Фоторепортаж вміщено за адресою: https://picasaweb.google.com/114248405139296196234/20151213100?authuser=0&feat=directlink

(Переглянуто 114 разів, 1 переглядів сьогодні)