23-27 листопада 2017 р. на запрошення Єпархії святого Володимира Великого у Парижі для українців греко–католиків у Франції, Бельгії, Нідерландах, Люксембурзі та Швейцарії відбулася поїздка архиєпископа Ігоря (Ісіченка) до Бельгії та Нідерландів. Опікувалася поїздкою монаша спільнота редемптористів у Брюсселі (о. Олег Зимак і о. Руслан Піх). 24 листопада владика Ігор узяв участь у конференції «Патріярх Йосиф – Україна, Бельгія, Лювен: прориви, невдачі і наші перспективи», що проходила в Українському домі стародавнього університетського міста Лювен у Бельгії. На конференції також виступили з доповідями єпископ Борис Ґудзяк («Йосиф Сліпий: душпастир у наможливих ситуаціях (важких обставинах), ініціатор серед безнадії і лідер серед хаосу і розгублености»), о. Руслан Піх, ЧНІ («Питання Патріярхату УГКЦ та реакція греко-католицького духовенства і мирян у Бельгії у др. пол. ХХ ст.»), Віктор Полетко («Українські культурно-релігійні інституції за кордоном: нагоди і виклики для суспільства, Церкви і держави»). Текст доповіді архиєпископа Ігоря вміщено за адресою: https://ugcc.fr/publications/arhyyep-ihor-isychenko-materykovyj-rezonans-patryyarshoho-sluzhynnya-josyfa-slypoho/.

26 листопада архиєпископ Ігор відвідав український осередок, що діє при місійній станиці Зіслання Святого Духа (адміністратор о. Микола Буцяк) у м. Утрехт, що в Нідерландах. Владика молився за Архиєрейською Святою Літургією, яку очолив єпископ-емерит Василь (Медвіт), ЧСВВ, а потім взяв участь у відправі панахиди за жертвами голодомору 1932-1933 рр. і виголосив проповідь. На богослужінні був присутній посол України у Нідерландах Всеволод Ченцов, який звернувся до присутніх із промовою. Виступили церковні хори з Утрехта й Гааґи.

Того самого дня, 26 листопада, заупокійні богослужіння за жертвами голодомору 1932-1933 рр. було відправлено в кафедральному соборі святих Михайла і Гудули (Брюссель). Співслужили панахиду єпископ-емерит Василь (Медвіт), ЧСВВ, архиєпископ Ігор (Ісіченко) і архиєпископ Євстратій (Зоря) з УПЦ Київського Патріярхату. Кожен із владик виголосив проповідь. Було зачитано вітальне послання апостольського нунція при Європейському Союзі та послання митрополита Олександра (Драбинка) з УПЦ Московського Патріярхату. За богослужінням молився апостольський нунцій при королівському престолі в Бельгії архиєпископ Августин Касуджа. До присутніх промовив посол України в Королівстві Бельгія Микола Точицький. Діти з української школи Брюсселя прочитали вірші про національну трагедію 1932-1933 рр.

(Переглянуто 366 разів, 1 переглядів сьогодні)