Київ,

Вих. ВА 16/157

8 квітня 2016 року Божого 

Високопреосвященному владиці Ігореві (Ісіченку),

Архиєпископу Харківському і Полтавському,

та делегатам Єпархіального собору УАПЦ (о)

Слава Ісусу Христу!

 

Високопреосвященний Владико Ігорю,

всечесні отці та делегати Собору!

 

У відповідь на звернення Єпархіального собору УАПЦ (о) від 1 квітня 2015 року про братні поради щодо пошуку шляхів відновлення євхаристійного сопричастя і адміністративної єдності між УГКЦ та Харківсько-Полтавською єпархією УАПЦ (о) я повідомляв вас про те, що наш Священний Синод на своєму засіданні 30 серпня – 6 вересня 2015 року привітав таку ініціативу і створив Синодальну робочу групу для розгляду цього питання (Вих.  Ва 15/476 від 18 вересня 2015 р.). Одночасно працювала створена мною Студійна група для взаємних консультацій і співпраці. Маю приємність повідомити вас про результати діяльності цих робочих груп, про які також було повідомлено Апостольську Столицю і проведено необхідні консультації.

Шлях відновлення євхаристійного сопричастя і адміністративної єдності ми вбачаємо у створенні Персональної єпархії УГКЦ для вірних УАПЦ (о) у межах території Харківської, Полтавської  і Сумської областей на чолі з Архиєпископом Харківсько-Полтавським. Парафії УАПЦ (о), котрі знаходяться поза цією територією, рівно ж були б персональними і підлягали б безпосередньо Главі УГКЦ, який своєю чергою призначив би відповідального за них єпископа.

Така модель єднання сприятиме якнайповнішому збереженню тотожності нинішньої Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ (о) і надасть їй перспективу органічного розвитку. На підставі нашої традиції бажаємо засвідчити вам, що сопричастя з Римською Апостольською Столицею не лише не суперечить чистоті й істинності православної віри Київської Церкви, а навіть робить її відкритою до живого сопричастя вселенського християнства.

Наші робочі групи підготували проект Статуту такої єпархії. Цей документ складається з богословського вступу (преамбули) та артикулів, які регулюють процес створення персональної єпархії УГКЦ для вірних УАПЦ (о) на основі Кодексу канонів Східних Церков (див. Додаток).

Ми запевняємо вас, Високопреосвященний владико і делегати Собору, у молитвах за таку важливу справу, як єдність Церков Володимирового Хрещення, та очікуємо на рішення вашого Єпархіального собору, яке ми розглянемо на нашому найближчому Священному Синоді Єпископів УГКЦ у вересні 2016 року.

Від імені Синодальної робочої групи

+ СВЯТОСЛАВ,

Отець і Глава УГКЦ

(Переглянуто 482 разів, 1 переглядів сьогодні)