Канів

1 березня 2014 р. відбулася подорож групи парафіян з Боярки, Вишневого та Києва на чолі з настоятелем Свято-Покровської парафії м. Боярка отцем Дмитром Присяжним шевченківськими місцями Черкащини.

Першою зупинкою стали відвідини села Моринці, де парафіяни відвідали Національний заповідник «Батьківщина Тараса Шевченка». Здавалося, усе в цьому місці дихає дотиком до особистості планетарного масштабу, яким по праву можна називати Тараса Шевченка.

Бідна селянська хата, де народився маленький Тарас, спонукала до думок про велич людського духу, про глибину його гуманізму та любові до Батьківщини.

Парафіяни відвідали могилу матері Тараса Шевченка Катерини Якимівни Шевченко. Отець Дмитро молитовно вшанував матір великого українського страдника.

Незабутніми стали і відвідини села Шевченкове, яке увійшло в духовну історію України під назвою Кирилівка або Керелівка (саме так називали село у ХІХ ст.).

І нарешті – Тарасова гора у Каневі. Підйом сходинками. Все ближче і ближче небо, звідки на Україну та співвітчизників дивиться наш геній Тарас Шевченко.

Молитовне єднання, яке того дня відчули учасники подорожі створило особливий духовний настрій. Його було підсилено участю у поминанні Небесної сотні, яке відбулося ввечері біля будинку Канівської райдержадміністрації.

Переживання останніх місяців, коли впав колос на глиняних ногах і кожен українець раптом усвідомив, що воля, заповідана Тарасом Шевченком, нарешті наблизилася як ніколи. Спільні молитви, які здатні примирити найглибші розбіжності, – такий духовний подарунок отримав кожен учасник подорожі.

Фоторепортаж вміщено за адресою: https://picasaweb.google.com/114248405139296196234/20140301

(Переглянуто 100 разів, 1 переглядів сьогодні)