З метою збереження цілісності нашої держави, забезпечення миру і єднання народу, підняття бойового духу Української армії та активності вступу до лав Національної гвардії, за сприяння Міністерства культури України та Міністерства оборони України  розпочався мистецький проект «Народна філармонія». 05 квітня 2014 р. відбулися перші концерти-зустрічі у військових прикордонних частинах с. Гончарівське Чернігівської області.

До участі у цій Всеукраїнській акції, ініціатором якого є громадське об’єднання «Народна філармонія», долучились Народні та Заслужені артисти України, композитори, співаки-барди,  історики, викладачі та студенти, журналісти Громадського телебачення, кореспонденти, активісти «Автодозору».

Розпочались концерти-зустрічі з українськими військовими духовним зверненням отця Димитрія (Присяжного), який зачитав молитву за Україну, за мир  в усьому світі та передав дарунки від прихожан Свято-Покровської церкви м.Боярки Київської області.

Хвилиною мовчання учасники заходу згадали всіх полеглих героїв, борців за волю українського народу в усі часи, зокрема, і бійців Небесної сотні.

Високим патріотичним духом були наповнені старовинні піснеспіви, повстанські пісні у виконанні Заслуженого артиста України, лідера гурту «Хорея Козацька» Тараса Компаніченка.

Близько двохсот історичних книг про славних воїнів минулого і сучасності подарував військовим Чернігівщини активний громадський діяч, публіцист і бард, ведучий Євромайдану Володимир Гонський. До мужності та сміливості,  стійкості та міцності закликала українських військових  Заслужена артистка України Леся Горова.

Серед учасників концертної програми були артисти з різних куточків України: історик-лектор Валерій Ільчук з полку «Чорних запорожців» з Києва, солістка ансамблю «Горлиця» Євгенія Проворова з Кременчука, виконавиця народних пісень з Черкащини Руслана Лоцман, бард з Луганська  Василь Лютий, студентка КНУКІМ з Василькова Саша Міськова. Незважаючи на польові умови виступу, приємно потішив чернігівських солдат жонглер, чемпіон світу з циркового мистецтва Артем Хоманько, який нещодавно повернувся з Америки.

Спостерігаючи за нашими захисниками не можна було не помітити їх щирих усмішок на листи від київських студенток, які їм передала  молода естрадна співачка Аліна Тригуб, вихованка Заслуженого діяча мистецтв України Ірини Кириліної.

Звісно, у відповідь на таке тепло солдати разом заспівали. А потім і затанцювали під запальні пісні Заслужених артистів України ансамблю «Горлиця».

Зворушливо прозвучали пісні у виконанні армійця Гончарівської танкової бригади Олега з Чорнобая Черкаської області.

Козацька каша вже чекала на хлопців, а вони все слухали артистів, які зі щирим серцем, добрим словом, любов’ю і піснею завітали до них у військові частини. Авжеж, не щодня випадає таке свято зустрічі з Народною артисткою України, легендарною актрисою кіно Раїсою Недашківською. Її жіноча душа молилась за всіх українських воїнів Шевченковими словами, закликаючи: «Обніміться, брати мої, молю вас, благаю!».

Завершився тригодинний концерт єднання митців і воїнів українського народу спільним виконанням Гімну України. За цей час поріднились наші серця і душі однією для всіх ідеєю миру і добра, високого патріотизму та соборності рідної України.

Військові дякували артистам за приїзд, а ті у відповідь дарували свої диски, книги, листівки, автографи… Колона машин з українськими прапорами рушила на Київ, залишивши мистецький дух у військовому просторі і крилату надію на нову зустріч! З такими Героями нам нічого боятися! Слава Україні!

Фоторепортаж вміщено за адресою: https://picasaweb.google.com/114248405139296196234/2014040502

Відеосюжет – https://www.youtube.com/watch?v=ohKe1fbk764&feature=youtu.be

06.04.2014 р.

  Координатор проекту

Руслана Лоцман

(Переглянуто 96 разів, 1 переглядів сьогодні)