Національна гвардія

 

Священик: Благословений Бог наш, завжди, нинi, i повсякчас, i на вiки вiчнi.

Люди: Амінь.

Початкові молитви

Царю Небесний, Утішителю, Душе істини, що всюди єси і все наповняєш, Скарбе добра і жит­тя Подателю, прийди, і вселися в нас, і очисти нас від усякої скве­рни, і спаси, Милосердний, душі наші[1].

Святий Боже, Святий Крiпкий, Святий Безсмертний, помилуй нас (тричi).

Слава Отцю, i Сину, i Святому Духові, i нинi, i повсякчас, i на вiки вiчнi. Амiнь.

Пресвятая Тройце, помилуй нас; Господи, очисти грiхи нашi; Владико, прости беззаконня нашi; Святий, зглянься i зцiли немочi нашi iмени Твого ради.

Господи, помилуй (тричi).

Слава Отцю, i Сину, i Святому Духові, i нинi, i повсякчас, i на вiки вiчнi. Амiнь.

Отче наш, що єси на небесах, нехай святиться iм’я Твоє; нехай прийде Царство Твоє; нехай буде воля Твоя, як на небi, так i на землi. Хлiб наш насущний дай нам сьогоднi; i прости нам провини нашi, як i ми прощаємо винуватцям нашим; i не введи нас у спокусу, але визволи нас вiд лукавого.

Священик: Бо Твоє є Царство, i сила, i слава, Отця, і Сина, і Святого Духа нинi, i повсякчас, i на вiки вiчнi.

Читець: Амiнь. Господи помилуй (12 разiв). Слава… i нинi…

Псалом 45

Прийдiть, поклонiмось Царевi нашому Богу.          

Прийдiть, поклонiмось i припадiмо до Христа, Царя нашого Бога.

Прийдiть, поклонiмось i припадiмо до Самого Христа, Царя i Бога нашого.

2 Бог нам пристановище і сила, скора допомога в біді, що надходить на нас. З Тому не біймося, хоч би захиталася земля і гори рушились у безодню моря. 4 Нехай ревуть і хвилями здіймаються води, і трясуться гори від хвиль їх. 5 Потоки рік веселять місто Боже, святу оселю Всевишнього. 6 Бог посеред нього — воно не захитається; Бог допоможе йому з раннього ранку. 7 Заворушились народи, захиталися царства: Всевишній дав голос Свій, і похитнулася земля. 8 Господь сил з нами, Бог Якова Захисник наш. 9 Прийдіть і погляньте на діла Божі, які зруйнування вчи­нив Він на землі. 10 Він спинив війни до країв землі, поламав лука, побив меча і колісниці попалив вогнем. 11 “Вгамуйтеся і пізнайте, що Я — Бог, піднесуся між наро­дами і прославлюся на землі”. 12 Господь сил з нами, Захисник наш — Бог Яковів.

Слава Отцю і Сину, і Святому Духові, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Алилуя, алилуя, алилуя, слава Тобі, Боже (тричі).

Велика єктенія

Диякон: В спокої Господеві помолімось.

Люди: Господи, помилуй.

Диякон: За мир з неба і спасіння душ наших Господеві помолімось.

Люди: Господи, помилуй.

Диякон:  За спокій всього світу, за добрий стан святих Божих Церков і за з’єднання всіх Господеві помолімось.

Люди: Господи, помилуй.

Диякон:  За святий храм цей і тих, що з вірою, побожністю та страхом Божим входять до нього, Господеві помолімось.

Люди: Господи, помилуй.

Диякон:  За (Все)святішого отця нашого ……….[ім’я], [титул патріярха], і [високо]преосвященнішого владику нашого ………..[ім’я], [митрополита, архиєпископа] єпископа …………………………………………. [титул], чесне пресвітерство, у Христі дияконство, за ввесь причет і людей Господеві помолімось.

Люди: Господи, помилуй.

Диякон: За боголюбиву і Богом бережену Україну нашу, за правління, військо та всю людність її Господеві помолімось.

Люди: Господи, помилуй.

Диякон: Щоб як лук мідний вчинити силу вірних Твоїх і укріпити правицю їх міццю сили Твоєї і за перемогу над супостатами нашими, Господеві помолімся.

Люди: Господи, помилуй.

Диякон: Щоб подати неослабну, незбориму і переможну силу і мужність христоіменитому воїнству нашому на перемогу над ворогами і супостатами і всіми нападками їх, Господеві помолімся.

Люди: Господи, помилуй.

Диякон: Щоб сповнити соромом і безчестям лиця супротивників наших, а серця їх сповнити страхом і жахом, і щоб ангел Господній гнав їх і вражав, Господеві помолімся.

Люди: Господи, помилуй.

Диякон: Щоб вислухати крик святої Церкви Твоєї і зітхання єдиновірців наших і щоб вивести із тління життя полонених ворогами і супостатами рабів Його, які в печалі і скорботах до Нього взивають, Господеві помолімся.

Люди: Господи, помилуй.

Диякон:  Заступи, спаси, помилуй і охорони нас, Боже, Твоєю благодаттю.

Люди: Господи, помилуй.

Диякон: Пресвяту, Пречисту, Преблагословенну, Славну Владичицю нашу Богородицю і Вседіву Марію, зо всіма святими пом’янувши, самі себе, і один одного, і все життя наше Христу Богові віддамо.

Люди: Тобі, Господи.

Священик: Бо Тобі належить усяка слава, честь і поклоніння, Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині і повсякчас і на віки вічні.

Люди: Амінь.

Бог Господь…

Диякон: Бог Господь i з’явився нам; благословен, хто йде в ім’я Господнє.

Люди: Бог Господь i з’явився нам; благословен, хто йде в ім’я Господнє (повторюють чотири рази на голос тропаря, а диякон виголошує стихи)..

Стих 1: Прославляйте Господа, бо Він Милосердний, бо повіки ласка Його.

Стих 2: Обступили й оточили мене, я ж іменем Господнім переміг їх.

Стих 3: Не умру, а житиму i повiдатиму про діла Господні.

Стих 4: Камінь, що занедбали будівничі, став в основу вугла. Від Господа це сталося, i дивне воно в очах наших.

Тропарі

(Голос 1) Спаси, Господи, людей Твоїх і благослови насліддя Твоє, пе­ремогу побожному народові на­шому на супротивників подай і хрестом Твоїм охороняй нас — оселю Твою.

Слава… І нині…

(Голос 6) Заступнице християн усердная, молитвенице до Творця надiйная, не погордуй молитвами грiшникiв, але поспiшися, як Благая, на помiч нам, що з вiрою взиваємо до Тебе: поспiшися на молитву i скоро прийди на благання, бо ти заступаєшся завжди за тих, що почитають тебе, Богородице.

Читання Святого Письма

Диякон: Будьмо уважні.

Священик: Мир всім.

Диякон: Премудрість, будьмо уважні.

Прокимен на голос 7: Господь силу людям своїм дасть, Господь благословить людей своїх миром (Пс. 28:11).

Стих: Принесіть Господеві, сини Божі, принесіть Господеві молодих баранців (Пс. 28,11).

Читець: До Ефесян послання святого апостола Павла читання.

Диякон: Будьмо уважні.

Браття, кріпіться в Господі та в могутності його сили. Одягніться в повну зброю Божу, щоб ви могли дати відсіч хитрощам диявольським. Нам бо треба боротися не проти тіла й крови, а проти начал, проти властей, проти правителів цього світу темряви, проти духів злоби в піднебесних просторах. Ось чому ви мусите надягнути повну зброю Божу, щоб за лихої години ви могли дати опір і, перемагаючи все, міцно встоятися. Стійте, отже, підперезавши правдою бедра ваші, вдягнувшись у броню справедливости і взувши ноги в готовість, щоб проповідувати Євангелію миру. А над усе візьміть щит віри, яким здолаєте згасити всі розпечені стріли лукавого. Візьміть також шолом спасіння і меч духовний, тобто слово Боже (зачало 233; Еф. 6, 10—17).

Алилуя (тричі).

Диякон: Премудрість, станьмо побожно. Вислухаймо святе Євангеліє.

Священик: Мир всім.

Люди: І духові твоєму.

Священик: Від Марка святого Євангелія читання.

Люди: Слава Тобі, Господи, слава Тобі.

Диякон: Будьмо уважні.

Сказав Господь: Істинно кажу вам, що хто скаже цій горі: Двигнись і кинься у море, та не сумніватиметься у своїм серці, лише віруватиме, що станеться те, що каже, – то буде йому так. Тому й кажу вам: Усе, чого будете просити у молитві, віруйте, що одержите, – і буде вам так. І коли стоїте на молитві, прощайте, як маєте щось проти когонебудь, щоб і Отець ваш, який у небі, простив вам провини ваші. Коли ж ви не простите, то й Отець ваш, який у небі, не простить провин ваших (зачало 51; Мк. 11, 23-26).

Люди: Слава Тобі, Господи, слава Тобі.

Потрійна єктенія

Диякон: Помилуй нас, Боже, з великої милости Твоєї, молимось Тобi, вислухай i помилуй.

Люди: Господи, помилуй (тричi).

Диякон: За (Все)святішого отця нашого ……….[ім’я], [титул патріярха], і [високо]преосвященнішого владику нашого ………..[ім’я], [митрополита, архиєпископа] єпископа …………………………………………. [титул], чесне пресвітерство, у Христі дияконство, за ввесь причет і людей Господеві помолімось.

Люди: Господи, помилуй (тричi).

Диякон: Ще молимось за Боголюбиву i Богом бережену Україну нашу, за правління, вiйсько i всю люднiсть її, за державнiсть, перемогу, спокiй, здоров’я та спасiння їх, щоб Господь Бог допомагав їм у всьому та охороняв вiд усякого ворога i супротивника.

Люди: Господи, помилуй (тричi).

Диякон: Не на постріли надію покладаємо і не зброя наша врятує нас, Господи, але допомоги Твоєї всемогутньої просимо і на силу Твою сподіваючись, повстаємо проти ворогів наших і Ім’я Твоє вірно прикликаючи з умилінням молимося: всемогутній Господи, милостиво вислухай і помилуй.

Люди: Господи, помилуй (тричi).

Диякон: Захиснику вірних, пошли стріли свої, Господи, і замішання створи серед ворогів наших, пошли з висоти руку Свою і впокори їх і христолюбивому воїнству нашому віддай їх, молимось: милосердний Господи, вислухай і помилуй.

Люди: Господи, помилуй (тричi).

Диякон: Щоб воїнство наше непоборним і переможним було над ворогами і щоб мир і слава оселились в землі нашій, усильно молимось Тобі, Господи вислухай і помилуй.

Люди: Господи, помилуй (тричi).

Священик: Вислухай нас, Боже, Спасителю наш, надіє всіх кінців землі і тих, що в морі далеко, і, Мислостивий, будь милостивим, Владико, до гріхів наших і помилуй нас.

Бо Ти милостивий і чоловіколюбець Бог єси, і Тобі славу віддаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині, і повсякчас, і на віки вічні.

Люди: Амінь.

Молитва

Господи Боже сил, Боже спасіння нашого, Боже, єдиний що твориш чудеса, зглянься у милості і щедротах на смиреннях рабів Твоїх і чоловіколюбно вислухай і помилуй нас. Ось бо вороги наші зібрались на нас, щоб погубити нас і зруйнувати святині наші. Тому ми грішні і недостойні в покаянні і з умиленням молимось Тобі: поможи нам, Боже, спасителю наш, і ізбави нас ради Імени Твого, щоб не сказали вороги наші «Бог покинув їх і нема Ізбавителя і Спасителя». Радше хай пізнають всі народи, що Ти єси Бог наш, а ми – люди Твої, силою Твоєю бережені. Створи з нами знамення на благо, щоб ненависники наші побачили нас і впокорилися. Так, Господи Боже, спасителю наш, Сило і Упокоєння і Заступниче наш, не згадай беззаконь і неправд людей Твоїх, і не відвернися від нас у гніві Твоєму, але в милості і щедротах посіти смиренних рабів Твоїх, що припадають до Твого благоутробія. Повстань на поміч нам і оберни нечестиве зухвальство їх на страх і втечу. Христолюбивому ж воїнству нашому подай у сильній відвазі і мужності погнати і наздогнати і в Імені Твоєму перемогти їх. А тим, яким Ти призначив покласти у бою за вітчизну своє життя, прости їм прогрішення їх і в день праведної відплати Твоєї подай вінці нетлінні. Бо Ти єси Заступник і Переможець і Спасіння всім, хто на тебе уповає і Тобі славу возсилаємо Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині і повсякчас і на віки віків.

Відпуст

Диякон: Премудрість.

Священик: Пресвятая Бого­родице, спаси нас.

Люди: Чеснішу від херуви­мів і незрівняно славнішу від серафимів, що без істління Бога Слово породила, дійсну Богородицю, Тебе величаємо.

Священик: Слава Тобі, Христе Боже, надіє наша, слава Тобі.

Люди: Слава… І нині…[2] Господи. помилуй (тричі). Благослови.

Священик: Христос, (у великодній час – що воскрес із мертвих) істинний Бог наш, молитвами Пречистої Своєї Матері, преподобних і богоносних отців наших і всіх святих, помилує і спасе нас, бо Він Милосердний і Чоловіколюбець.

Люди: Амінь.


[1] У великодній час: Христос воскрес iз мертвих, смертю смерть подолав i тим, що в гробахi життя дарував (тричi).

[2] У великодній час: Христос воскрес iз мертвих, смертю смерть подолав i тим, що в гробахi життя дарував.

(Переглянуто 223 разів, 1 переглядів сьогодні)