IMG_6290В межах проведення тижня медичного права 9.12.2013 в аудиторії №7 відбулися дебати за темою «Евтаназія: за чи проти» (організатор – кафедра соціальної медицини, організації та економіки охорони здоров’я з біостатистикою та медичним правознавством). До початку дебатів було проведено опитування присутніх щодо їх думки стосовно визнання евтаназії в Україні на законодавчому рівні, кожен повинен був вибрати бюлетень «ЗА» чи «ПРОТИ». З 56 осіб 40 проголосувало «ЗА» (71,4%), 16 – «ПРОТИ» (28,6%).

В дебатах приймали участь дві команди (перша команда за визнання евтаназії, друга – проти), в кожну з яких входили студенти 5 курсу медичного факультету ВДНЗУ «УМСА», студенти3 курсу Національного університету «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого» (Полтавський юридичний інститут) та студент 4 курсу Колегії патріарха Мстислава Худін Тарас.

IMG_6293В якості експертів були запрошені: декан медичного факультету №2, завідувач кафедри педіатрії №1з пропедевтикою, неонаталогією та дитячими інфекційними хворобами, доктор медичних наук, професор Похилько В. І., викладач Національного університету «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого» (Полтавський юридичний інститут) кандидат юридичних наук Кабальський Р. О., асистент кафедри пропедевтики внутрішньої медицини з доглядом за хворими, доктор медичних наук Треумова С. І. та викладач Колегії патріарха Мстислава протоієрей Литвин І. Ф.

В процесі дебатів обидві сторони висвітлювали питання евтаназії в різних аспектах (медичний, соціальний, економічний, моральний, релігійний) та намагалися вплинути на думку аудиторії, переконати присутніх у своїй правоті та залучити «на свій бік».

В кінці дебатів було проведено повторне опитування для того, щоб визначити, як наведені учасниками аргументи вплинули на думку присутніх. Знову обирали бюлетень «ЗА» чи «ПРОТИ», з 54 осіб 30 проголосувало «ЗА» (55,5%), 24 – «ПРОТИ» (44,4%). З приведених цифр можна зробити висновок,що команда «ПРОТИ» все ж була більш переконлива, «перетягнувши» у свій «табір» майже 16% аудиторії.

(Переглянуто 221 разів, 1 переглядів сьогодні)