Україна, украина, ukraine, флаг, герб, 4000x2667

Спеціяльно для газети «Свобода. Слобожанщина». 24 серпня 2014 р.

Дорогі брати і сестри!

Цього року ми зустрічаємо найбільше національне свято в напруженні й тривозі. Йде війна; ворожі сили окупували Крим, щодалі відвертішою стає аґресія на Донбасі. У кровопролитних боях гинуть наші співвітчизники.

І разом із тим уперше за багато років День незалежности сприймається нами як свято надії. Бо після низки невдалих спроб довірити долю Батьківщини групі високопосадовців Революція Гідности, розпочата минулої осени, засвідчила рішучий намір українського народу взяти відповідальність за своє майбутнє у власні руки.

«Не надійтеся на князів, на синів людських, в них немає спасіння» (Пс. 145:3), – застерігає Святе Письмо. Не зарубіжні спонсори, не олігархи, не партійні лідери – це всі ми, українці, об’єднавшись, скинули кримінальну владу, зупинили поглинення нашої держави відновленою імперією зла, озброюємо й годуємо власну армію, формуємо добровольчі батальйони для захисту наших родин, наших міст і сіл. Це треба пам’ятати й цінувати.

Хай же День незалежности нагадує нам про силу, яку ми здобуваємо, єднаючись на засадах християнських вартостей, коли відстоюємо особисту свободу й державну незалежність. Цю силу, духовний потенціял громадянського суспільства, ми маємо реалізувати повною мірою. А тому мусимо повсякчас пам’ятати: ми є господарями своєї країни, повноважними унормувати її законодавство, відповідально підібрати чиновників і депутатів, контролювати їхню діяльність, створити військо та поліцію, здатні нас захистити.

Є єдиний шлях до здійснення цієї величної місії: жити за правдою. За правдою, яка невіддільна від справжньої свободи. Бо «Христос для волі нас визволив. Тож стійте в ній та не піддавайтеся знову в ярмо рабства!» (Гал. 5:1). І сьогоднішнє свято кличе нас усіх мужньо долати цей шлях.

Архиєпископ Ігор Ісіченко

 

(Переглянуто 68 разів, 1 переглядів сьогодні)