Сьогодні, 28 листопада 2015 року, в Харкові відбулося вшанування пам’яти жертв голодомору та політичних репресій

В Свято-Дмитрівському храмі м. Харкова о 9 годині ранку була відправлена Заупокійна Свята Літургія та панахида за всіма жертвами геноциду українського народу, влаштованому в ХХ ст. комуністичним режимом.

На окружній трасі м. Харкова біля пам’ятника жертвам голодомору. о 12 годині відбулася панахида за загиблими від голоду 1932-1933 рр., яку відправили представники Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ митр. прот. Віталій Зубак та ієрей Павло Кущ. На панахиді були присутні представники ВО «Свобода», патріотичні та громадські організації. Після панахиди відбулося покладання квітів до пам’ятника жертвам голодомору. У своєму слові до присутніх пан Ігор Швайка сказав, що пам’ять про геноцид українського народу має бути як гострий меч, який передається з покоління в покоління. На закінчення присутні виконали гімн України.

О 13 годині біля хреста пам’яти жертвам голодомору 1932-1933 рр. на старому харківському цвинтарі священиками Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ та Харківського екзархату УГКЦ була відправлена панахида, на якій також були присутні представники ВО «Свобода», представники патріотичних та громадських організацій. Митр. прот Віталій Зубак в своїй проповіді говорив про те, що як юдеї кожного року, святкуючи Вихід з Єгипту, нагадують своїм дітям про особливість цього дня для їхнього народу, так кожного року в день пам’яти жертв голодомору українські батьки розповідатимуть дітям, чому на підвіконні стоїть запалена свічка, а на покуті стоять колоски та ґроно калини. І це буде запобіжником неповторення страшної трагедії української нації.

О 15 годині до хреста пам’яти жертвам голодомору 1932-1933 рр. на старому харківському цвинтарі прибула жалобна хода, учасники якої були присутні на панахиді за всіма полеглими від геноциду українського народу в СССР, яку спільно відправили представники духовенства Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ, Харківського екзархату УГКЦ, Української Православної Церкви Київського патріархату, Римо-Католицької Церкви. Після панахиди відбулося покладення квітів до хреста.

Фоторепортаж про перебіг вшанування пам’яти жертв голодомору та політичних репресій буде розміщено пізніше.

(Переглянуто 162 разів, 1 переглядів сьогодні)