Уже вдруге під патронатом Харківсько-Полтавської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви у Харкові відбувся фестиваль християнської творчості «Обручка Катерини» (6–7 грудня 2014 року), присвячений небесній покровительці письменників і науковців святій великомучениці Катерині. Співорганізаторами фестивалю виступили Харківський літературний музей, Харківське крайове братство апостола Андрія Первозваного, Літературно-меморіяльний музей Григорія Сковороди. Цьогоріч фестиваль був зосереджений на розмові про роль християнського мистецтва в сучасних умовах, коли віра та творчість дають можливість вистояти перед смертельною небезпекою.У фестивалі взяли участь поети Іван Андрусяк (Київ), Катрін Хаддад (Київ), Маріянна Кіяновська (Львів), Світлана Одинець (Львів), Олена Рибка (Харків), Олена Руда (Харків), Тетяна Кальченко (Харків), Юля Максимейко (Харків).

Перший день фестивалю пройшов у військовій частині, розташованій на кордоні з Росією. Разом з поетами виступив музичний гурт «Боря і Тромбон». Довга засніжена дорога, вкриті памороззю дерева, замерзлі зсередини вікна колишнього дитячого табору, тьмяне світло в залі, голоси із рацій військових на тлі поетичних читань – усе сприяло створенню особливої атмосфери. Вірші хотілось читати якісь простіші (не означає примітивніші), щоб на якийсь час спробувати полегшити ту внутрішню напругу, в якій постійно перебувають військові. Для багатьох поетів ця поїздка стала важливим досвідом, коли глибше відчуваєш вагу кожного слова окремо і спілкування взагалі.

Фоторепортаж про перший день фестивалю вміщено за адресою: https://plus.google.com/photos/114248405139296196234/albums/6091659501791795745

Другого дня фестиваль продовжився у Свято-Дмитрівському храмі. Після літургії Ярослав і Галина Соболі презентували свою виставку картин і скульптур «Бути щасливим». З роботами художників можна ознайомитись на їхньому сайті: http://yaroslav-gala-sobol.com. Перед поетичними читаннями архиєпископ Ігор (Ісіченко) наголосив на потребі відповідальности за слово для сучасної української літератури. Таке ставлення до власної творчости було в Євгена Сверстюка, з яким нещодавно попрощалась Україна.

Завершився фестиваль обговоренням за круглим столом «Ніхто не має більшої любові над ту, як хто свою душу поклав би за друзів своїх» і презентацією електронної версії антології сучасної християнської поезії «Обручка Катерини». Круглий стіл модерувала Тетяна Трофименко. Серед тем, які обговорювались, – необарокові тенденції в сучасній поезії, порівняння барокового дидактизму і необарокового еґоїзму, відповідальність письменника за входження в літературу мови ненависти, що формується під впливом останніх подій, креативне переосмислення новотворів з негативною конотацією, образ священика у сучасній прозі.

В антології зібрані вірші минулорічних учасників фестивалю, а також інших авторів, у творчості яких присутні християнські мотиви, – Івана Андрусяка, Світлани Богдан, Христини Венгринюк, Тетяни Кальченко, Василя Карп’юка, Маріанни Кіяновської, Олафа Клеменсена, Олега Короташа, Мирослава Лаюка, Олесі Мамчич, Богдани Матіяш, Олени Рибки, Олени Рудої, Олени Степаненко, Антоніни Тимченко та Любові Якимчук. Передмову до антології написала Тетяна Трофименко. В художньому оформленні використано картини Валерія Бондаря. Наразі організатори фестивалю шукають видавців, а також запрошують усіх небайдужих долучитись до збору книг для військових.

Фоторепортаж про другий день фестивалю вміщено за адресою: https://plus.google.com/photos/114248405139296196234/albums/6091314705968947585

11.12.2014 р.

парафіянка Свято-Димитрівського храму Олена Руда

(Переглянуто 61 разів, 1 переглядів сьогодні)