When:
03/09/2015 all-day
2015-09-03T00:00:00+03:00
2015-09-04T00:00:00+03:00

Ап. ТадейАпостол Тадей із числа 70-ти апостолів, за походженням єврей, народився в сирійському місті Едесі. (Святого апостола від 70-ти Тадея слід відрізняти від апостола з числа 12-ти Юди Тадея).
Прийшовши в Єрусалим на свято, він почув проповідь святого Івана Предтечі і, прийнявши від нього Хрещення в Йордані, залишився в Палестині. Побачивши Спасителя, він зробився Його учнем, і був обраний Господом до числа тих 70-ти учнів, яких Він послав по два на проповідь у міста і місцевості, які Сам мав намір відвідати (Лк.10,1).

Після Вознесіння Спасителя на Небо, апостол Тадей благовістив в Сирії та Месопотамії. Він прийшов з проповіддю Євангелія в Едессу і навернув до Христа князя Авгаря, народ і жерців.

Проповідь свою він стверджував багатьма чудесами (про які Авгарь писав асирійському цареві Нарсесу); поставив священиків і влаштував Едесскую Церкву.

Князь Авгарь хотів нагородити апостола Тадея багатими дарами, але той відмовився і пішов з проповіддю в інші міста, звертаючи багатьох язичників до християнської віри.

Дійшовши з проповіддю до фінікійського міста Віріта (Бейрута), він заснував там Церкву і в тому ж місті помер у 44-му році.

Мч. ВассаСвята мучениця Васса була дружиною язичницького жерця, однак сама була глибоко віроючою християнкою. Жила в місті Едесси у Македонії разом із трьома своїми синами.

З дитинства вона була вихована в християнській вірі, яку і передала синам.

Під час правління імператора Максиміана Галерія (305-311 рр.), який переслідував християн, її чоловік доніс правителеві на свою дружину і дітей. Усі вони, незважаючи на погрози, відмовилися принести жертву ідолам. Тоді на очах у матері стали катувати дітей. Старшого, Феогнія, підвісили і стругали залізними кігтями. Юнакові Агапієві здерли з голови до грудей всю шкіру, але мученик не проронив ні звуку. Нарешті, почали мучити й молодшого сина Писта. Мати не переставала надихати їх до терпіння страждань за Христа. Тоді юнакам відрубали голови.

Святу Вассу ув’язнили і морили голодом, але Ангел підкріплював її небесною їжею. При наступних муках вона залишилася неушкодженою від вогню, води та звірів. Коли її привели в язичницьке капище, вона розбила статую Зевса. Тоді мученицю кинули в морську безодню. Але несподівано для всіх підплив корабель, і святу підняли на нього троє світлоносних юнаків (преподобний Никодим Святогорець вважав, що це були її діти, раніше замучені). Через 8 днів свята Васса сама зійшла з корабля до правителя острова Апон, недалеко від Кизику, в Препонтиді або Мармуровому морі. Там її знову зловили язичники та після биття палицями їй відрубали голову.

Так закінчилося земне життя святої мучениці Васси, та почалося вічне небесне життя у Домі Бога.

(Переглянуто 70 разів, 1 переглядів сьогодні)