When:
05/09/2015 all-day
2015-09-05T00:00:00+03:00
2015-09-06T00:00:00+03:00

Мч. ЛупСвятий мученик Луп Солунський жив в кінці ІІІ – початку ІV стст. у м. Солуни та був слугою св. вчм. Димитрія Солунського. Коли святого Димитрія схопили язичники та вбили, то Луп був поруч із Димитрієм до кінця підтримуючи його. Коли святий Димитрій помер, то святий Луп вмочив свій одяг у кров Димитрія і взяв перстень з його руки. Цим одягом із кров’ю та перснем з іменем великомученика Димитрія святий Луп творив в Солуні багато чудес : він розбив ідолів в язичницькому храмі, а інших потопив у морі.

Побачивши це, язичники, сповнившись гніву, кинулися на святого з оголеними мечами, маючи намір розсікти його на частини, але в той же час збожеволіли і посікли один одного. Святий же, перебуваючи неушкодженим посеред язичників, проповідував їм слово Боже, будучи сповнений віри, премудрості і благодаті Божої. Незважаючи на всі зусилля, кривдники не могли схопити його, бо їм перешкоджала в сила Христова, не допускала їх навіть наблизитися до мученика. Тому нечестиві здалека стояли, бо не могли підійти близько. Намагаючись його вбити, вони  натягнули луки свої й почали пускати в святого стріли, але замість мученика вражали стрілами один одного. Святий же Луп, стоячи як мішень для стрільби посеред усіх, не тільки не був убитий стрілою, але навіть не був поранений.

Через такі обставини, мавши велику віру в Христа, святий ще не встиг охреститися. Бачачи, що є велика небезпека, що вороги не відпустять його, то щоб не померти нехрещеним,  святий помолився Богу, і негайно з неба пролилася вода, і таким чином мученик Христовий прийняв хрещення. Після цього святий Луп добровільно віддав себе, як агнець непорочний, на заклання в руки нечестивих. Взявши святого, повели його до ігемона. Ігемон намагався спочатку ласками переконати раба Христового відступити від Господа свого і поклонитися ідолам, а проте не зміг спокусити його. Тоді ігемон наказав бити святого палицями без милосердя, а після цього ігемон віддав святого іншим мукам, але так як не міг подолати непереможного раба Христового, то засудив його до смерті, вбивши мечем.

Таким чином святий мученик Луп, схиливши під меч голову свою, поклав душу свою за Христа і був похований віруючими з почестями, а від труни ж його подавалися лікування всіх недуг і хвороб.

Сщмч. Іриней ЛіонськийСвященномученик Іриней Ліонський великий вчитель Церкви Христової, визначний богослов ІІ ст. Народився в Малій Азії близько 130 р. у м. Смирна. Він був учнем святого Полікарпа Смирнського. Сщмч. Іриней був високоосвідчений, добре знав як Святе Писання так і язичницьку літературу та філософію. Більшу частину свого життя сщмч. Іриней провів в Галії, у місті Ліоні. Зі сходу сщмч. Іриней був посланий в Галію святим Полікарпом Смирнським, для допомоги святому Пофину, єпископу Ліонському в проповідані віри. Там святим Пофином він був посвячений в пресвітери. У 177 р. в Галії почались жорстокі гоніння на християн, під час яких мученицьки помер святий Пофин єпископ Ліонський. Гоніння породили суперечки щодо віри, появу єресей. У 178 р. святого Іринея висвятили на єпископа Ліонського. В сані єпископа він діяв з великою ревністю, за короткий час, завдяки проповідям він місто Ліон повністю перетворив на християнське. Також святий написав багато духовних книг, зокрема : “Проти єресей”, “Доказ апостольської проповіді”, “Богослів’я святого Іринея Ліонського” та багато інших.

Вчення святого Іринея має важливе значення для  богослів’я. Святий поєднав в собі апостольське передання Сходу і Заходу, внаслідок чого його голос і богослів’я набуло особливого авторитету і значення. Він був свідком апостольської істини і в більшості випадків точним виразником віри Церкви свого часу. А у творі сщмч. Іринея Ліонського “Проти єресей” можна знайти першу богословську систему основних догматичних істин християнського віровчення, яка мала великий вплив на розвиток і формування доктрини Церки в послідуючі часи.

Під час жорстоких гонінь на християн імператора Септимія Севера в 202 р. Ліонська церква зазнала великих страждань, під час яких святому Іринею Ліонському стяли голову мечем.

(Переглянуто 68 разів, 1 переглядів сьогодні)