When:
19/05/2020 all-day
2020-05-19T00:00:00+03:00
2020-05-20T00:00:00+03:00

Розслаблений

У неділю 4-ту по Великодні на Літургії читається Євангельське зачало про чудесне зцілення Ісусом Христом розслабленого біля Овечої купальні. Ця купальня знаходилась поблизу храму біля Овечої брами, через яку проганяли овець для жертвоприношення. Мала вона п’ять критих входів (галерей) і називалася по-єврейському Вифездою (домом милосердя). У галереях, при купальні, лежало багато хворих. Усі вони чекали порухів води, тому що Ангел Господній сходив у купальню і збурював воду. І хто перший входив після її збурення, той зцілявся від своєї хвороби.

Ісус зцілює чоловіка, що 38 років був паралізованим і довго чекав, щоб хтось допоміг йому дістатися до води в чудодійній купелі Вифесда. Не маючи нікого, хто б міг спустити його до купелі по зрушенні води, він проте не тратить надії. Цю надію винагороджує Ісус, не запитуючи в розслабленого навіть про віру, без якої не чинив чуда. Христос оздоровляє розслабленого в суботу, чим виявляє, що милосердя не знає дня відпочинку.

Віднайшовши одужалого в храмі, Спаситель звертається до нього із закликом не грішити більше, що робить для нас наявною причину довголітніх страждань того чоловіка. Водночас Христос застерігає, наказуючи не грішити, щоб не сталось ще гірше, ніж те, що було.

Неділя розслабленого виявляє нам гріх як причину страждань і Христа, як Джерело сили і оздоровлення.  У зціленні розслабленого ми бачимо благовість про силу і славу Христа розп’ятого і воскреслого, Який освітив всесвіт світлом свого Воскресіння, і Який для всіх нас – «Божа сила і Божа мудрість» (1 Кор. 1:23-24).

(Переглянуто 52 разів, 1 переглядів сьогодні)