When:
22/03/2015 all-day
2015-03-22T00:00:00+02:00
2015-03-23T00:00:00+02:00

40 мучеників

Сорок мучеників, у Севастійському озері заморожених (грец. Ἃγιοι Τεσσεράκοντα) — 40 воїнів римського ХІІ легіону (Legio XII Fulminata), які загинули у 320 році біля міста Севастія (грец. Σεβάστεια) нині турецьке місто Сівас (тур. Sivas) за відмову зректись християнської віри. Пам’ять вшановується у православній і католицькій церкві, а також у давньосхідних та деяких протестантських церквах.

Воїни були родом з Каппадокії (нині Туреччина) у складі римського війська, що стояло у місті Севастії. Воєначальник Агрікола зажадав від них жертву язичницьким богам. Після відмови римські воїни увечері роздягнули воїнів і поставили у вкрите кригою озеро.На березі в той час постійно розігрівали лазню для тих, хто відступництвом захотів би врятувати своє життя.

На ранок один з воїнів не витримав, але як тільки забіг до лазні, то відразу помер. Однак мучеників все-таки стало сорок. Один тюремний сторож Аглай побачив видіння, як ангели несли 39 прегарних вінків для мучеників. Тоді він обратився до Христа і, знявши одежу, пішов на лід. Мучителі, що прийшли згодом, побачили, що воїни-християни не тільки не замерзли, але й навіть відігрілись. Тоді мучителі молотами перебили їм гомілки і вкинули в вогонь, а обвугленні кістки мучеників скинули до річки. Але частину святих мощей християнам потайки вдалося зберегти.

(Переглянуто 78 разів, 1 переглядів сьогодні)