When:
06/03/2016 all-day
2016-03-06T00:00:00+02:00
2016-03-07T00:00:00+02:00

Страшний суд

Коли прийдеш, Боже, на землю зі славою і коли все затремтить, а ріка огненна потече перед Судом Твоїм, і книги отворяться, і тайни відкриються – тоді визволь мене від вогню невгасимого і вчини мене достойним стати по правиці Твоїй, Суддє Найсправедливіший.

(Кондак неділі м’ясопусної)

Притча про блудного сина минулої неділі символічно показала нам безмежне милосердя Бога, який приймає навіть найбільшого грішника, коли той кається і шкодує, що здійснив гріхи. Та щоб хтось не наважився грішити тільки тому, що Господь Бог мило­сердний і простить йому, то свята Церква у цю неділю для перестороги наводить нам драматичну сцену дня Страш­ного Суду.

Неділя Блудного Сина наче говорила до нас: “Блудні діти, заверніть з дороги гріха та в покорі й каятті вертайтеся до батьків­ського дому, бо наш Отець Небесний безконечно милосердний, то простить і вам”. — А м’ясопусна неділя грізним тоном перестерігають нас: “Господь Бог не тільки безконечно милосерд­ний, але й безконечно справедливий, тож не грайтеся з гріхом, але бійтеся строгої руки Божої справедливости й кари”.

День Страшного Суду всім нам пригадує велику відповідаль­ність, яка чекає на кожного з нас за наше життя. А швидка й дуже строга Божа кара, що впала на наших прародичів за один-єдиний тяжкий гріх, переконує кожного, що з Богом не можна жартувати. Тож одна й друга неділя доводять нам необхідність виправлення нашого життя, посту й покути, жалю за гріхи, бо тільки тоді змо­жемо мати надію на Боже милосердя у день Страшного Суду.

(Переглянуто 142 разів, 1 переглядів сьогодні)