pentecostb

Святкування Пасхи завершується не менш світлим і вели­ким святом Святої Пентикостії (П’ятдесятниці). Після Христового Різдва і Воскресіння це свято належить до найбільших свят церковного року. У день святої П’ятдесятниці сам Святий Дух помазує апостолів на проповідників Христового Благовістя. У день Зіслання Святого Духа зароджується і починає діяти Христова Церква. Святий Дух її провадить, просвічує, освячує і зберігає на дорозі правди.

Апостоли й перші християни як празник Пасхи, так і празник П’ятдесятниці перейняли від Старого Завіту й залишили його наз­ву, але надали йому цілком иншого змісту і значення.

Головний мотив святкування П’ятдесятниці для новозавітньої Церкви — це подія зіслання Святого Духа на апостолів. Звідси цей празник має ще инші назви: День Зіслання Святого Духа, або День Святої Тройці.

Зіслання Святого Духа є такою радісною, урочистою й важливою подією для кожного християнина, що прирівнюється за урочистістю святкування до Пасхи і Різдва Христового. Свят­кування цього свята, подібно як і Пасхи, продовжується цілий тиждень, який є загальницею.

В українській традиції свято Пентикостії має назву Зелені свята (святки). У дні Зелених свят українці оздоблюють свої домівки зеленими гілками дерев, підлогу устеляють свіжоскошеною травою, ікони прикрашають березовими гілками.

(Переглянуто 101 разів, 1 переглядів сьогодні)