When:
20/03/2016 all-day
2016-03-20T00:00:00+02:00
2016-03-21T00:00:00+02:00

Розпорядок богослужінь у Гарнізонному храмі в першу Неділю Великого посту

Перша неділя Великого посту є особливою за своєю урочистістю та має назву Торжество Православ’я.

Ця назва походить від VII Вселенського собору, який сформулював догмат вшанування святих ікон, спираючись на вчення про образ та подобу.

Це стало вирішальним моментом у боротьбі за чистоту сповідання православної віри та остаточною крапкою в багатовіковій боротьбі Церкви з основними єресями Сходу: всі вони посягали на вчення про Христа як Боголюдину, тобто, досконалого Бога та досконалу людину.

Згідно з православним віровченням, вшановуючи не дошку з фарбами, а сам Образ Господа Іісуса Христа, Божої Матері та святих, ми віддаємо пошану Первообразу.

Стародавня заборона не давала людині зображувати те, чого вона не бачила на власні очі. Адже Бог у старозавітний час залишався невидимий, за винятком явлення Трійці Авраамові під видом трьох подорожуючих. Отже, саме втілення Господа Бога Іісуса Христа подолало багатовікову заборону зображувати Бога. Адже, нарешті, перед здивованими очима людства постав Син Божий.

Християни дорогою ціною заплатили за іконошанування: рікою лилася кров мучеників, за ґратами та на засланні скінчили життя тисячі сповідників. Але зрештою православні у напруженій богословській боротьбі на VII Вселенському соборі в Нікеї у 787 р. вибороли своє право шанувати Первообраз через ікони.

Пізніші страшні військові поразки імператорів і іконошанувальників призвели до тимчасового поновлення іконоборчої єресі. Але зрештою, за правління імператриці Феодори та її сина імператора Михаїла ІІІ відбулося остаточне повернення до рішень VII Вселенського собору. У 843 р. поновленням шанування святих ікон Церква відстояла істину Боговтілення, істину того, що Бог відкриває Себе через образ, на згадку про що і було встановлено свято Торжества Православ’я.

Цього дня ми особливо молимося про навернення усіх, хто з будь-яких причин знаходиться поза межами церковної єдності із Вселенським Православ’ям.

(Переглянуто 48 разів, 1 переглядів сьогодні)