When:
02/09/2015 all-day
2015-09-02T00:00:00+03:00
2015-09-03T00:00:00+03:00
Пророка Самуїла (ХІ ст. до Р. Х.)

Пророк Самуїл був п’ятнадцятий і останній суддя Ізраїльський. Походив від коліна Левія, був сином Елкани із Раматаїм-Цофіму, з гори Єфремової. Його мати Анна випросила народження Самуїла у своїх молитвах до Господа (тому й одержав ім’я Самуїл, що означає “випрошенний”) і ще до народження матір присвятила його Богу.
Коли хлопчикові виповнилося 3 роки, мати пішла з ним до Шіло, і по обітниці віддала його до скинії на піклування первосвященика Ілія, який в той же час був і суддею над народом Ізраїльським. Пророк зростав у страху Божому, і вже в 12 років йому було одкровення про те, що Бог покарає весь дім первосвященика Ілія за те, що він не приборкує своїх нечестивих синів. Пророцтво збулося, коли філістимляни, вбивши 30000 ізраїльтян (серед них були і сини первосвященика Хофні та Пінхас), здобули перемогу і взяли Ковчег Божий. Почувши про це, первосвященик Ілій впав з стільця навзнак при брамі і, зламавши хребет, помер.
По смерті Ілія Самуїл став суддею народу ізраїльського. При ньому Ковчег Заповіту був повернутий з полону самими филистимлянами, а після звернення ізраїльтян до Бога вони повернули собі і всі міста, які взяли филистимляни.
Постарівши, пророк Самуїл поставив своїх синів – Йоіла й Авію – суддями над Ізраїлем, але вони не успадковували чесності та правосуддя батька, оскільки були корисливі. Тоді старійшини Ізраїлю, бажаючи, щоб народ Божий був “як інші народи” (1 Цар. 8, 20), зажадали в пророка Самуїла поставити їм царя. Пророк Самуїл побачив у цьому глибоке падіння народу, яким до того часу керував Сам Бог, сповіщаючи волю через святих обранців.
Залишаючи посаду судді, пророк Самуїл запитував народ, чи не скривдив він кого впродовж свого правління, та ніхто не закинув йому лихого.
Після викриття першого царя Саула в непослуху Богові, пророк Самуїл помазав на царство святого Давида, який знаходив у нього притулок, рятуючись від переслідувань царя Саула.
Пророк Самуїл помер, досягши глибокої старості. Життя його описане в Біблії (1 Цар.; Сір. 46, 16-23).
У 406 році мощі пророка Самуїла були перенесені з Юдеї в Константинополь.

(Переглянуто 72 разів, 1 переглядів сьогодні)