When:
30/12/2015 all-day
2015-12-30T00:00:00+02:00
2015-12-31T00:00:00+02:00
Пророка Даниїла і трьох юнаків: Ананії, Азарії і Мисаїла (600 р. до Р.Х.)

За 600 років до Різдва Христового Єрусалим був завойований царем вавилонським; храм, побудований Соломоном, був зруйнований, а багато народу ізраїльського відведено в полон. Серед полонених знаходились знатні юнаки Даниїл, Ананія, Азарія і Мисаїл. Вавилонський цар Навуходоносор дав наказ навчити їх халдейської премудрості, виховати в розкоші при своєму дворі. Але вони, зберігаючи заповіді своєї віри, відмовлялись від розкоші і провадили строгий образ життя; харчувалися отроки тільки овочами і водою. Господь дарував їм мудрість, а святому Даниїлу дар прозорливості і тлумачення снів.

Святий пророк Даниїл свято зберігав віру в Єдиного Бога і надіючись на Його всесильну поміч, мудрістю своєю перевершив всіх халдейських звіздарів і волхвів і був наближений до царя Навуходоносора. Одного разу Навуходоносор побачив дивний сон, що вразив його, але, прокинувшись, він забув видіння. Вавилонські мудреці виявились безсилими дізнатись, що приснилось цареві. Тоді святий пророк Даниїл прославив перед всіма силу істинного Бога, Який відкрив йому не тільки зміст сну, але й його пророче значення.Після цього Даниїл був возведений царем в сан начальника Вавилону. Незабаром цар Навуходоносор звелів звести своє зображення – величезну статую, якій наказав віддавати почесті як богу. За відмову це зробити три отрока – Ананія, Азарія та Мисаїл – були вкинуті в палаючу піч. Полум’я піднімалось над піччю на 49 ліктів, обпалюючи халдеїв, що знаходились поряд, а святі отроки ходили посеред полум’я возносячи молитву Господу і оспівуючи Його (Дан. 3:26-90). Ангел Господній, з’явившись охолодив полум’я, і отроки залишились неушкодженими. Цар побачивши це звелів їм вийти і навернувся до істинного Бога.

За царя Валтасарі святий Даниїл розтлумачив таємничий надпис («Мене, Такел, Перес»), що з’явилася на стіні палацу під час бенкету: «Ось і значення слів : мене — порахував Бог царство твоє і поклав кінець йому; Текел — ти зважений на вазі і знайдений легеньким, Перес — поділене царство твоє, і віддане мідянам та персам» (Дан. 5:26-28).

За перського царя Дарія святий Даниїл через наклепи ворогів був вкинутий у рів із голодними левами, але вони не торкнулись його і він залишився неушкодженим. Цар Дарій зрадв за Даниїла і звелів у всьому своєму царстві поклонятися Богу Даниїловому. Святий пророк Даниїл дуже сумував за свій народ, що терпів справедливе покарання за свої гріхи та беззаконня, за переступ заповідей Божих: «Прихили, Боже мій, вухо Твоє і почуй, відкрий очі Твої і споглянь на спустошення наші і на місто, на якому наречене ім’я Твоє; бо ми приносимо моління наші перед Тобою, уповаючи не на праведність нашу, але на Твоє велике милосердя» ( Дан. 9, 18). Святому пророку, який праведним життям і молитвою омивав беззаконня свого народу, була відкрита доля народу Ізраїля і доля всього світу.

При тлумаченні сну царя Навуходоносора пророк Даниїл сповістив про царства, які будуть змінювати один одного і велич останнього Царства – Царства Господа нашого Ісуса Христа ( Дан. 2:44). Пророче видіння про сімдесят седмиць ( Дан. 9:24-27) звістило світові знамення Першого і Другого пришестя Господа Ісуса Христа і пов’язаних з ними подій ( Дан. 12:1-12). Святий Даниїл клопотався за свій народ перед наступником Дарія – царем Киром, який дуже його цінував, і оголосив полоненим свободу. Сам же Даниїл і його друзі Ананія, Азарія і Мисаїл дожили до глибокої старості й упокоїлись в полоні. А за свідченням святителя Кирила Олександрійського святим Ананії, Азарії і Мисаїлу відрубали голову за наказом перського царя Камбиза.

(Переглянуто 302 разів, 1 переглядів сьогодні)