When:
02/02/2015 all-day
2015-02-02T00:00:00+02:00
2015-02-03T00:00:00+02:00

Прп. Євфимій Великий

Преподобний Євфимій Великий (грец. Εὐθύμιος ὁ Μέϒας, святий Євтимій, Евфимій Благодушний, Евфимій-схимник; бл. 377 — 20 січня 473, пустеля Зіф) — християнський святий, настоятель монастиря в Святій Землі.

Євфимій Великий народився 378 року у вірменському місті Мелітині, де він пізніше був священиком і опікуном монастирів. Згодом Євфимій у віці 29 років потайки вирушив до Святої Землі і замешкав в келії біля Єрусалима. Проживши п’ять років, він віддалився вглиб пустелі.

Згодом біля його печери почали поселятися побожні пустельники. Так постав монастир, настоятелем якого Євфимій призначив побратима Феоктиста, а сам почав вести в пустелі Рува над Мертвим морем самітне і дуже строге життя. Завдяки його чуду зцілення сина арабського князя багато арабів навернулися до Христової віри. Представники Євфимія брали участь у Вселенських Соборах в Ефесі 431 року та Халкідоні 451 року. Помер Євтимій 473 року, провівши 68 літ у пустелі.

У той самий день святих мучеників Васса, Євсевія, Євтихія і Василида, які в царювання Диоклетіянове постраждали. Вони, бачивши страждання святого мученика Теомпепта. єпископа града Никомидійського, увірували в Христа и охрестилися. Через те на випробування нечестивому цареві були представлені, різними смертями мученицький кінець прийняли: святий же Васс, у яму до ребер закопаний і по цілому тілу січений, Богу дух передав, святий Євсевій — стрімголов повішений і на частини потятий сокирою, святий Євтихій — за руки і ноги зв’язаний і між чотирма стовпами насилу розтягнений і розірваний був, святий же Василид ножем в утробу проколений. І так вінці мученицькі прийняли.

І святих мучеників Інни, Пінни і Римми, які в одній із північних країн постраждали від варварів ідольствуючих. їх князь краю того, коли була зима і мороз великий, у ріці до палів прив’язав, і, льодом обмерзлі, передали душі свої в руки Христа Бога. За Нього так постраждали.

За “Житіями святих” Димитрія Туптала


(Переглянуто 90 разів, 1 переглядів сьогодні)