When:
07/01/2015 all-day
2015-01-07T00:00:00+02:00
2015-01-08T00:00:00+02:00

 

Різво Христове

Різдво́ Христо́ве — одне з найбільших християнських свят, день Народження Ісуса Христа, Спасителя світу і Відкупителя людей від влади гріха. Різдво належить до найбільших свят в історії людства, свято на честь того, що сам Бог, Творець неба і землі, Всемогутній, втілився, став людиною, щоб спасти людей усього світу, допомогти їм побачити правильний шлях у житті.

Римо-Католицька Церква, більшість протестантських церков, а також більшість православних, включаючи Константинопольську, Антіохійську, Александрійську, Кіпрську, Болгарську, Румунську й Грецьку церкви, святкують Різдво в ніч з 24 на 25 грудня.

Єрусалимська, Російська, Сербська, Грузинська православні церкви, усі Українські православні церкви, а також Українська греко-католицька церква святкують Різдво в ніч на 7 січня (що відповідає 25 грудня за юліянським календарем).

Вірменська апостольська церква святкує Різдво 6 січня, в один день із Хрещенням Господнім.

Згідно з Євангелієм Ісус Христос народився за часів правління імператора Августа в юдейському місті Віфлеємі в сім’ї теслі Йосипа Обручника з Назарету та Марії, які прибули до Віфлеєму для участі в перепису населення (Лк. 2:1-2). Родина була змушена переночувати в печері, що використовувалася як хлів для укриття худоби від непогоди. Під час народження Христа зійшла Віфлеємська зірка, яка вказала про цю подію волхвам зі Сходу. Першими прийшли поклонитися Христу пастухи, яким про цю подію сповістив янгол. Волхви піднесли Христу дарунки — золото, ладан і смирну.

Довідавшись про народження Христа, цар Іудеї Ірод велів провести побиття дітей у віці до 2 років, але Христос був врятований від смерті. Однак родина Йосипа була змушена втікати до Єгипту і перебувала там до смерті Ірода.

За матеріялами Вікіпедії

(Переглянуто 104 разів, 1 переглядів сьогодні)