When:
22/03/2015 all-day
2015-03-22T00:00:00+02:00
2015-03-23T00:00:00+02:00

Марія Єгипетська

Шостий Вселенський Собор постановив, щоб утреню, на якій читається Великий покаянний канон святого Андрія Критського правити в четвер п’ятого тижня Великого посту, але вона звичай­но правиться в середу ввечері.

Ця богослужба знаменна тим, що після кожного тропаря кож­ної пісні канону устав приписує робити три поклони, але за зви­чаєм інколи роблять тільки один доземний поклін, а всіх поклонів разом — 250. Звідси й утреня має в нашому народі назву “Поклонів”. Цю відправу можна б назвати символом духа покути Східної Церкви.

Шостий Вселенський Собор також постановив, щоб на цій утрені з Вели­ким каноном читали ще й життєпис преподобної Марії Єгипетської († 521), який написав єрусалимський патріярх Софроній.

Преподобна Марія Єгипетська народилася в Олександрії в Єгипті. Довгі літа вела грішне життя. Відбуваючи прощу до святих місць в Єрусалимі, вона навертається, йде в пустелю і там довгі літа молиться, плаче й покутує за свої гріхи. Наша Церква вшановує її пам’ять 1 квітня.

Читання її життя має ту саму мету, що і спів Великого канону: дати нам добрий приклад навернення, жалю й покути за свої гріхи.

Через свою тривалість і читання життя прп. Марії Єгипетської утреня у четвер 5-го тижня Великого посту отримала назву Стояння Марії Єгипетської.

Преподобній Марії Єгипетській присвячена також служба п’ятої неділі посту.

(Переглянуто 201 разів, 1 переглядів сьогодні)