When:
30/11/2015 all-day
2015-11-30T00:00:00+02:00
2015-12-01T00:00:00+02:00

GregoryNazianzen

Святий Григорій Чудотворець, відомий теж як Григорій Неокесарійський (англ. Gregory Thaumaturgus, Gregory the Wonderworker, † 269) — ранньо-християнський святий, єпископ Нової Кесарії (столиці Понту в Малій Азії), чудотворець.

 Про нього свідчать Григорій Ниський і Євсевій Кесарійський. Великий шанувальник Орігена. Сподівався знайти у філософії істину.

Святий Григорій Неокесарійський народився у знатній поганській родині в Неокесарії Понтійській в Малій Азії. До Христової віри Григорій навернувся у 238 році, а незабаром його висвятили на єпископа його рідного міста, і займав він цю посаду тридцять років. Люди у його єпископській столиці були дуже грішними, у місті було лише сімнадцять християн, тож Григорій з великою ревністю взявся до духовної праці над наверненням поган. Бог наділив Григорія даром чудотворення і він молитвою лікував недужих, водночас навертаючи їх до правдивої віри. Коли відновилось переслідування християн, владика переховувався в горах. У 264 році відбувся в Антіохії Собор, на якому Григорій разом з іншими єпископами засудив єретичне вчення єпископа Павла зі Самосати.

 Під час гоніння Декія переховувався.

 У життєписі Григорія записано, що перед смертю він поцікавився, скільки в місті залишилося поган – виявилося, що тільки сімнадцять. Помер Григорій Неокесарійський 270 року. Згодом його святі мощі перенесли до монастиря в Калябрії в Південній Італії.

Відомі твори

 “Панагерик Орігену” виголошений ще при житті Орігена, Символ віри, “канонічне послання Григорія до єпископів Поннта” -де говорить про гріхи єпископів, “до Феополіта” – де мова йде про можливість та неможливість страждання Христа. Написав проповіді на свята.

За матеріялами Вікіпедії

(Переглянуто 73 разів, 1 переглядів сьогодні)