When:
06/12/2015 all-day
2015-12-06T00:00:00+02:00
2015-12-07T00:00:00+02:00
Where:
Свято-Дмитрівська церква
вулиця Полтавський Шлях
44, Харків, Харківська область
Україна
Contact:
Тетяна Трофименко
+380660511082
Третій фестиваль християнської творчості «Обручка Катерини» @ Свято-Дмитрівська церква | Харків | Харківська область | Україна

Третій фестиваль християнської творчості «Обручка Катерини» відбудеться 6-9 грудня 2015 року. Традиційно він розпочнеться у Харкові, Свято-Дмитрівській церкві (Полтавський шлях,44) в неділю 6 грудня по закінченні Св.Літургії.

Нагадаємо, що з першої «Обручки Катерини» 8 грудня 2013 року її учасники поїхали на Майдан до Києва, а другий фестиваль продовжився виступами перед бійцями на українсько-російському кордоні. Нині ж учасники «Обручки» вже у понеділок 7 грудня вирушать у триденну поїздку на Донбас за маршрутом: Красноармійськ – Волноваха-Маріуполь, де матимуть виступи, круглі столи спільно з бійцями АТО і творчою інтелігенцією прифронтових міст.

За два роки війни вийшло немало поетичних і прозових творів про Майдан і АТО. І відповідно накопичились питання для спільного обговорення українських письменників, науковців із героями актуальної історії України. Загальна тема круглого столу “Життя твоє покладеш за Мене?” (Ін. 13:38) передбачає входження в євангельську ситуацію і нагадує не тільки про героїку, а й про те, що герої, як і всі інші люди – із слабкостями і гріхами. До кола цієї загальної теми пропонуються на вибір питання для обговорення:

– «Воїни Світла» у розвитку типу національного героя
– Література і політика: Знакові події Революції і Війни у формуванні нової «символічної політики» України
– «Під обороною Того, хто нас прощає»: бійці АТО в житті і в літературі
– Нові герої української дитячої літератури
– Донбас у зіткненні справжніх цінностей і симулякрів
– «Повертайся живим»: ціннісний імператив проти штампу.
– «Я не хочу бути героєм України – не цінує героїв моя країна»: добровольці і влада

До участі у фестивалі «Обручка Катерини» запрошуються поети, прозаїки і митці, а також і науковці, творчість яких вписується у християнський дискурс сучасної української культури. Концепція фестивалю незмінно орієнтується на образ святої Катерини, небесної покровительки письменників і науковців, день пам’яті якої припадає на 24 листопада (7 грудня н. ст.).

Усіх охочих взяти участь у фестивалі «Обручка Катерини» у Свято-Дмитрівській церкві Харкова, і у творчій поїздці по містах Донбасу, просимо надсилати тези доповідей (до 2-х сторінок), а також коротку інформацію про себе. Поети, письменники, музиканти та художники, які хотіли б представити свої твори християнської тематики, можуть надсилати тексти (не більше 3-х), відео та фото з короткими анотаціями для конкурсного відбору. Проїзд та проживання – коштом учасників фестивалю.

Матеріали приймають до 1 грудня 2015 р. на адресу: [email protected] (Тетяна Трофименко) [email protected] (Ольга Різниченко)
Додаткова інформація за телефонами: +380660511082 (Тетяна), 0962830429 (Ольга)
Співорганізатори фестивалю – Харківське крайове братство св. апостола Андрія Первозваного, Харківський літературний музей.
Основні локації у Харкові: Свято-Дмитрівський храм УАПЦ (вул. Полтавський Шлях 44) Харківський літературний музей (вул. Фрунзе 6); Крамниця «Є» (Сумська,3)

ОРІЄНТОВНА ПРОГРАМА ФЕСТИВАЛЮ «ОБРУЧКА КАТЕРИНИ»

6 ГРУДНЯ, НЕДІЛЯ

9:00 – 10:30 – Архиєрейська Свята Літургія
11:00 – 13:00 – поетичні читання «Ми не герої, як ви говорите…» (оголошено конкурс)
13:00 – 13:30 – кава-брейк
13:30 – 15:30 – круглий стіл «”Життя твоє покладеш за Мене?” (Ін. 13:38) (оголошено конкурс)
17.00 – 18:30 – відвідання учасниками «Обручка Катерини» виставки «Будемо жити.»в Харківському
літературному музеї
19.00 – презентація книг поетів Бориса Гуменюка та Олафа Клеменсона у книжковій крамниці «Є»

7 ГРУДНЯ, ПОНЕДІЛОК

Виступи, презентації книг, дискусії у військових підрозділах та освітніх закладах Красноармійська

8 ГРУДНЯ, ВІВТОРОК

Виступи у Селідово, Волновасі, Володарському

9 ГРУДНЯ, СЕРЕДА

Виступи і круглий стіл «”Життя твоє покладеш за Мене?” спільно з військовими, митцями, науковцями і освітянами Маріуполя.
Від’їзд додому

(Переглянуто 49 разів, 1 переглядів сьогодні)