7 грудня 2013 року у Свято-Дмитрівському катехитично-пастирському центрі відбувся фестиваль християнської поезії “Обручка Катерини”, організований спільно з Харківським літературним музеєм за підтримки Харківського крайового братства св. ап. Андрія Первозваного. У день пам’яті святої великомучениці Катерини, небесної покровительки учнів і вчителів, студентів, філософів і науковців, у Свято-Дмитрівському храмі зібралися харківські поети та гості з інших міст. Свої вірші читали Маріанна Кіяновська (Львів) та Василь Карп’юк (Івано-Франківськ), Роман Солдатов із Дергачівського району на Харківщині та харків’яни Антоніна Тимченко, Олена Рибка, Влад Петренко, Олена Руда, Лілія Киценко, Олена Голуб-Пушкар.
Поезія, що звучала на фестивалі, була різною за інтенсивністю духовного переживання, образністю та стильовою манерою, однак виразно свідчила: християнський дискурс в сучасній українській літературі представлений досить потужно.
Проблемним питанням використання християнської тематики було присвячено круглий стіл “Християнський формат і форми секуляризації в сучасній українській літературі”. Серед гостей фестивалю були наймолодші учасники театру-студії “Вінора” – студенти Харківського національного університету мистецтв ім. І. Котляревського разом зі своїм художнім керівником, акторкою театру ім. Т. Шевченка Іриною Кобзар. У виконанні юних акторів лунали вірші Григорія Савича Сковороди.
З огляду на суспільно-політичну ситуацію в країні, фестиваль тривав один день замість запланованих двох, однак це не завадило його головній меті: знайомству та спілкуванню поетів християнського спрямування, літературознавців та авторів. За підсумками фестивалю планується укладання поетичної антології.
Фоторепортаж про фестиваль вміщено за адресою:
https://plus.google.com/photos/114248405139296196234/albums/5954741181380987377

(Переглянуто 71 разів, 1 переглядів сьогодні)