У третю неділю травня, 19 травня 2019 р., в Україні на державному рівні вшановується пам’ять жертв політичних репресій. У Свято-Дмитрівському храмі Харкова після звершення літургії було відправлено панахиду за всіма загиблими від більшовицького терору. Очолив відправу архиєпископ Ігор (Ісіченко), владиці співслужив настоятель Свято-Дмитрівської парафії митр. прот. Віталій Зубак.

DSC_7512_result

У проповіді архиєпископ Ігор закликав називати речі своїми іменами: йдеться бо не просто про репресії над політичними противниками комуністичного устрою, а про багатомільйонні жертви геноциду, влаштованого  панівним режимом. Масові страти, репресії, заслання стали покаранням за прагнення бути самими собою, не схилятися перед брутальним насильством над сумлінням. Вірність Христові, євангельським вартостям, власному покликанню була врешті решт головною причиною терору. Пам’ять про жертв політичних репресій вимагає неухильної послідовности у  захисті цих вартостей.

DSC_7526_result

Опівдні Харківська обласна організація ВО «Свобода» проводила меморіяльний мітинґ біля пам’ятного знаку розстріляним кобзарям у міському саді імени Тараса Шевченка. Він відкрився національним гимном, після чого архиєпископ Ігор і о. Віталій Зубак на запрошення організаторів відправили панахиду за жертвами політичних репресій.

DSC_7551_resultАрхиєпископ Ігор звернувся до присутніх із словом про християнську сутність антикомуністичної опозиції та необхідність збереження її ціннісних орієнтирів.

DSC_7581_resultГолова Харківської обласної організації ВО «Свобода» Ігор Швайка, вшанувавши пам’ять загиблих, звернув увагу на байдужість харківської міської влади до загальнодержавного дня пам’яти жертв політичних репресій. Ця байдужість, на його думку, свідчить про антиукраїнський характер цієї влади та фактичне продовження традицій радянського адміністрування. До пам’ятного знаку було покладено квіти.

DSC_7515_result
А довкола вирувало гамірливе свято – «Велодень», який проводиться в Харкові разом із Росією і Білорусією наприкінці травня, хоча ООН проголосила датою «World Bicycle Day» 3 червня. Активно підтримуваний Харківською міським головою Геннадієм Кернесом, «Велодень» зібрав понад 10 тисяч велосипедистів, які опанували закриту для руху автомобілів центральну частину міста.

Фоторепортаж керівника єпархіяльної інформаційної служби Віталія Липинського вміщено за адресою:  https://photos.app.goo.gl/nC4Gvc5Nz1bS7pd69

 

(Переглянуто 54 разів, 1 переглядів сьогодні)