Ваше Високопреосвященство!

Всечесніші отці!

Дорогі брати і сестри! 

Конгрес Українських Націоналістів вітає Вас із початком роботи 26-го  єпархіального собору Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ.

Сьогодні Україна переживає найтяжчі часи з часу відновлення незалежності 24 серпня 1991 р.  Ми вкотре підтверджуємо перед усім світом наше право на Свободу, право на Незалежність, право бути єдиним Суверенним народом. Адже ми є велика християнська нація, яка черпає духовні сили через віру у Господа Бога. У найгірші часи церква стояла опорою нації і береже цю місію досі. Ми пройшли великий тернистий шлях, який освітлювало проміння Святого хрещення української землі. Цей промінь Духа привів на Київські гори Святого Апостола Андрія Первозваного. «На цих горах засяє благодать Божа, і буде місто велике, і церков багато воздвигне Бог». Саме від цих вічних Апостольських слів походить наша духовна твердиня та її найвища Божа канонічність української Христової Церкви Київської традиції.

Священне Писання та Символ Віри розкриває нам догматичну істину, що від самого початку Церква утворена Господом Ісусом Христом, як єдине ціле, як Його Тіло, в якому Він є Главою, а всі вірні – членами. Як Господь Ісус Христос є один і єдиний, так і Церква Його може бути тільки одна і єдина. Дороговказом для віруючих християн є слова молитви Спасителя до Свого Небесного Отця: «Як Ти, Отче, в Мені і Я в Тобі, так і вони нехай будуть в нас єдине… щоб були єдине, як і Ми єдине; Я в них, і Ти в Мені; щоб вони були звершені в єдності» (Ін. 17:21-23).

Сьогоднішній 26-ий Собор Харківсько-Полтавської єпархій УАПЦ розгляне істинно історичні питання – реального й конструктивного відновлення єдності Церкви Київської традиції та творення Єдиної Помісної Церкви в Україні.

Не зважаючи на чисельні намагання знищити Церкву, підпорядкувавши її залежній від Москви політичній кон’юнктурі, правдива Христова Церква в Україні зберегла свою ідентичність. Вона твердо стоїть на захисті євангельських цінностей, що втілюються у діяльності Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ.

Ми пишаємось тим, що протягом майже двадцяти п’яти років духовний зв’язок Конгресу Українських Націоналістів із Харківсько-Полтавською єпархією УАПЦ залишається міцним і змістовним.

Ми висловлюємо слова глибокої поваги і вдячності Владиці Ігорю Ісіченку, який з великою вірою і мудрістю дбає про духовне здоров’я нашого народу і продовжує традиції найславніших ієрархів Української Церкви. «Патріотизм і дбання про добро своєї нації вважалися завжди за Богом дані обов’язки» – так казав Патріарх і Кардинал Йосип Сліпий.

Вітаючи всечесних отців, усіх делегатів 26-ого Собору бажаємо щирого і відкритого діалогу, мудрості, тактовності і впевненості у прийнятті доленосних рішень у справі єдності Українських Церков, єдності нашого духовного життя, а від так і всього суспільства.

Ми віримо і підтримуємо Вас у правильності вибраного шляху.

Нехай Господь береже нас усіх і Україну.

 

(Переглянуто 113 разів, 1 переглядів сьогодні)