Високопреосвященніший Владико Ігоре, 

Всечесніші Отці й шановні делегати,

Дорогі учасники 26-го Собору Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ!

Слава Ісусу Христу !

Дозвольте мені від імені Головного Проводу й всього членства Організації Українських Націоналістів (ОУН) б в Україні та в країнах української діяспори привітати вас із відкриттям 26-го Собору Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ.

Цьому Собороі передували кілька важливих подій, які визначили напрям і зміст нинішніх ваших нарад. Попередній Собор схвалив рішення розпочати процес об”єднання різних українських церковних спільнот, які вважають себе приналежними до єдиної Української Церкви київської традиції.

Це ваше рішення було прихильно прийняте і розглянуте на Патріаршому Синоді УГКЦ з участю делегації від вашої єпархії. Відтак Блаженніший Святослав, Патріярх і Глава УГКЦ, у січні ц.р. особисто прибув на ювілейні учростості з нагоди 60-річчя Високопреосвященнішого Архиєпископа Ігоря до Харкова, де відбулося спільне Богослужіння в катедральному храмі св.Димитрія. 26-ий Собор Харківсько-Полтавської єпархії продовжує ці наради і буде розглдати вже конкретну програму об”єднання з УГКЦ, в дусі прадавньої київської традиції.

Прагнення до об”єднання українців у політичній та церковній сферах має довгу традицію і закорінене в українській національній свідомості, що виражається в новітній національної ідеї України. Соборність, патріарший устрій, церковне самоуправління, Церква власного права в рамках Вселенської Цнркви Христа, Засновника земної християнської спільноти під жезлом єдиного Пастиря – усе це зовнішні форми різних часів та окремих спільнот християн, які свідчать про глибину і давність цього автентичного прагнення українських вірних.

До попереднього ще треба додати, що упродовж усієї понадтисячолітньої історії поширення христинства на землі Руси-України, серед народу завжди панувала взаємна терпимість і толерантність до вірних, які силою обставин належали до інших релігійних спільнот. Включно з громадами старовірів, які були змушені покидати внаслідок гонінь Московську державу і знаходили прихисток на українській землі, де наші предки їм усіляко допомагали.

Бажаємо вам, Преосвященніші Владико, і вам, дорогі Учасники Собору, конструктивних нарад під впливом богонадхненної благодаті св.Духа. І запевняємо вас у наших молитвах до Всевишнього, аби Він нагародив вашу Церкву за її вірність Його заповітам, за сповідництво засновників і мучеників УАПЦ у ХХ столітті, яке ріднить вашу християнську спільноту з УГКЦерквою. І обидві ваші Церкви у дні проголошення державної незалежності на початку 90-их років вийшли з катакомб і вступили на благословенний шлях церковного відродження. Нехай Бог вас Благословить, Божа Мати покриває своїм небесним омофором.

Слава Україні! Хвала Богу! Слава Героям і Сповідникам віри!

Київ, 19 квітня 2016 року.

Стефан РОМАНІВ

Голова Проводу ОУН (б)

(Переглянуто 141 разів, 1 переглядів сьогодні)