DSC_0111

9 серпня 2015 р. парафія великомученика і цілителя Пантелеймона в Миколаєві, настоятелем якої є прот. Іван Лещик, відзначала храмове свято. Парафіяльний храм діє на території Миколаївської обласної лікарні, а відтак повсякденним покликанням громади є молитва за зцілення недужих і надання їм посильної допомоги. З весни 2014 р. парафія активно допомагає волонтерському рухові, опікується пораненими українськими воїнами. З 2003 р. парафія входить до складу Харківсько-Полтавської єпархії.

За багаторічною традицією святкові богослужіння очолив архиєпископ Ігор (Ісіченко). У суботу, 8 серпня, було відправлено велику вечірню з литією, після чого відбулася зустріч архиєпископа Ігоря з парафіяльним активом. Владика Ігор розповів про перебіг діялогу між Харківсько-Полтавською єпархією УАПЦ та Українською Греко-Католицькою Церквою. Він пояснив, що саме цей рівноправний, партнерський діялог є реальною християнською відповіддю на заклики до творення в Україні єдиної Помісної Церкви. Владика відповів на численні доброзичливі питання парафіян. Зустріч засвідчила підтримку соборних ініціятив паствою Миколаєва.

У день пам’яти великомученика Пантелеймона, 9 серпня, було відправлено Архиєрейську Святу Літургію та хресний хід. Значна частина парафіян причастилася Святих Таїн. У проповіді архиєпископ Ігор говорив про багатовимірність поняття «віри», необхідність плекання в церковній спільноті довіри один до одного, до настоятеля й ієрархії. Суспільною місією Церкви є обдаровування довколишнього світу даром віри, а не посилення світських конфліктів власними суперечками. Бажана перемога над окупантом ще не стане тріумфом миру, якщо ми не матимемо миру з Богом і миру поміж собою. Бути миротворцем – означає нести в світ власний досвід творення миру.

Прощаючись із парафіянами після завершення хресного ходу, архиєпископ Ігор подякував о. Іванові Лещику й очолюваній ним парафії за твердість у вірі та вірність своєму християнському покликанню. Він закликав до щирості й відкритості в стосунках, застеріг від довірливого сприйняття різного роду панічних чуток, покликаних зруйнувати церковну єдність.

Фоторепортаж про храмове свято вміщений за адресою: https://plus.google.com/u/0/114248405139296196234/posts/5x25nARtiK3?pid=6181383827308585938&oid=114248405139296196234

(Переглянуто 449 разів, 1 переглядів сьогодні)