Консисторія Харківсько-Полтавської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви (УАПЦ) видала друком книжку «Листи без відповіді» (Харків, 2016. – 100 с.). Це збірник документів, підготованих протягом 2000-2015 рр. архиєпископом Ігорем (Ісіченком), з 1996 р. – керуючим справами Патріярхії УАПЦ: листів, доповідних записок, рапортів, проєктів. Вони адресувалися іншим архиєреям УАПЦ та українських православних церков у діяспорі.

Реалістично оцінюючи стан УАПЦ після упокоєння патріярха Димитрія (Яреми) й руйнівні тенденції в розвитку цієї церкви, архиєпископ Ігор закликав до спільного захисту ідеї автокефальної української церкви від профанації, до консолідації здорових сил у Церкві. Він пропонував низку конкретних заходів для звільнення від деструктивних елементів в УАПЦ, поєднання українських церков у єдину юрисдикцію, здобуття канонічного визнання Вселенським Патріярхом. Книга відображає драматичні спроби боротьби за порятунок УАПЦ, у якій архиєпископ Ігор лишався самотнім серед архиєреїв. Його ініціятиви не були підтримані адресатами, а листи залишалися без відповіді.

Збірник відкривається передмовою архиєпископа Ігоря, де владика зазначає: «Ці документи відкривають знехтувані адресатами проєкти виведення Церкви з кризи, збереження в УАПЦ здорових тенденцій, здатних перетворити її на творчу силу загальноправославного та загальнонаціонального значення. Апатія, недовіра до автора, комплекс власної зверхности заважали адресатам помітити й оцінити ці проєкти. Внаслідок цього УАПЦ в Україні опинилася в глухому куті й приречена на поступове згасання». Наприкінці книги вміщена хронологія подій у житті УАПЦ протягом 200-2015 р., яка допомагає зрозуміти історичний контекст появи кожного документа.

Книгу можна буде придбати в церковній крамниці Свято-Дмитрівського храму м. Харкова за адресою: Полтавський шлях 44 (працює по середах, суботах і неділях). Телефони: +380 (57) 786 43 39, +380 (66) 765 33 65. Замовлення на книгу можна надсилати на електронну адресу крамниці.  Детальна інформація буде вміщена  на єпархіяльній веб-сторінці: http://uapc.org.ua/kramnytsya/ 

Page2

(Переглянуто 235 разів, 1 переглядів сьогодні)