вибух

9 лютого р.Б. 2015

Прощена неділя 

22 лютого 2015 р. (н. ст.)

Вих. ч. 025-15

«ІМ’Я ЙОМУ СМЕРТЬ…»

Заява консисторії Харківсько-Полтавської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви

Консисторія Харківсько-Полтавської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви висловлює щире співчуття родинам загиблих і всім постраждалим від кривавої диверсії, вчиненої в Харкові 22 лютого 2015 р. під час масових акцій на вшанування першої річниці перемоги Майдану.

Вибір часу й місця диверсії свідчить про системний характер дій злочинців, які кидають виклик християнській традиції та євангельській системі вартостей. Попри використання прихильниками російської імперської ідеї псевдоцерковної риторики, їхні реальні вчинки мають послідовно антихристиянське, антиправославне спрямування. Другий рік поспіль «русскій мір» вривається в світлу духовну атмосферу Харкова в дні прощення й примирення з ближнім, несучи насильство, зневагу до людської гідности, тортури і вбивства. Ніби той апокаліптичний вершник на чалому коні, «на ім’я йому Смерть, за ним же слідом ішов Ад. І дана їм влада була на четвертій частині землі забивати мечем, і голодом, і мором, і земними звірми» (Об’явл. 6:8).

Кожен християнин знає: сили смерти розтануть і зникнуть без сліду в день гніву Творця. Долаючи власною жертовною смертю позірне всевладдя смерти, Христос веде до вічного життя всіх, хто не злякається, не втече від небезпек, хто гідно протистоятиме демонічним силам. Всіх, хто в хвилину випробувань залишиться разом із Христом – залишиться християнином. Випробування ж, що спадають на наш прифронтовий край, мають загартувати всіх нас у духовній боротьбі з «великим Вавилоном, матір’ю розпусти й гидоти землі» (Об’явл. 17:5).

Сьогодні, в Прощену неділю, ми молимося за зцілення поранених, за вічний спокій загиблих і за стійкість у боротьбі всіх, хто, вшановуючи досвід Революції Гідности, дбає про гідну реалізацію її шляхетних задумів. За всіх, хто не лякається вершника на ім’я Смерть, «бо Агнець, що серед престолу, буде їх пасти, і водитиме їх до джерел вод життя. І Бог кожну сльозу з очей їхніх зітре!» (Об’явл. 7:17).

А до цієї молитви ми долучаємо прохання до всіх організаторів масових акцій: зважати на небезпеку, дбати про охорону учасників акцій і своєчасну медичну допомогу постраждалим. І сподіваємося, що сучасна державна влада встоїть перед спокусами використовувати подібні акції задля вузькополітичної кон’юнктури чи популяризації прихильної до неї релігійної конфесії.

 

† Ігор

архиєпископ Харківський і Полтавський

 

(Переглянуто 118 разів, 1 переглядів сьогодні)