16 травня р.Б. 2014

Вознесіння Господнє

29 травня 2014 р.

Вих. ч. 036-14

Ваша Ексцеленціє, Преосвященний Владико Станіславе!

Від імени клиру й мирян Харківсько-Полтавської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви сердечно вітаю Вас із інтронізацією на кафедру ординарія Харківської і Запорізької єпархії Римсько-Католицької Церкви.

Єпархіяльні спільноти наших Церков добре розуміють одна одну. Вони однаково пережили репресії й заборони совєтських часів, зуміли повернутися до леґального існування на східноукраїнському терені лише після падіння Імперії зла, суголосні в турботі про відродження в людині відчуття власної гідности, зіпертого на усвідомлення в собі Божого образу й подоби. Тим-то, попри різницю обряду й канонічного підпорядкування, наші стосунки протягом останніх чверті століття відзначалися теплотою, любов’ю, братньою солідарністю.

Добре знаючи Вас, свого ровесника, від початку Вашого служіння в Києві, високо цінуючи нашу особисту дружбу і з великою пошаною ставлячись до Вашого архипастирського дару, вірю, що Ваш прихід на східноукраїнські терени стане важливим чинником до єднання наших християнських громад у служінні Господеві Любови, в спільному протистоянні ідеології насильства, ксенофобії та ненависти до ближнього, яку нав’язують східним українцям сили зла. Молюся за Ваше плідне архиєрейське служіння, за міць Вашої пастирської правиці, за духовне зростання Вашої пастви, згуртованої й натхненої Вашими гідними попередниками.

Я певен, що, осяяні переживанням історичної зустрічі на Святій Землі предстоятелів Римської та Константинопольської Церков, ми й надалі будуватимемо православно-католицькі стосунки в дусі євангельської любови, з вірою в справдження Христової молитви: «Щоб єдине були» (Ін. 17:22).

В добру путь Вам, Владико! На многії літа!

† Ігор

архиєпископ Харківський і Полтавський

(Переглянуто 50 разів, 1 переглядів сьогодні)