З минулого року День Соборності у нашій пам’яті постає ще і як новітній символ жертовної боротьби за свободу неподільної модерної української держави. Першим з «Небесної сотні» був Сергій Нігоян. Його вбила охранка режиму Януковича 22 січня о 6 ранку. Тепер він лише з відео звертається до нас всіх шевченковими рядками «Борітеся – поборите». DSC_0162-У Харкові 22 січня біля пам’ятника Шевченка архієпископ Ігор разом із настоятелем Свято-Дмитрівського храму протоієреєм Віталієм Зубаком, о.Павлом Кущем та хором Свято-Дмитрівсьго храму УАПЦ відправив молебень за єдність українського народу і перемогу над його супротивником.

-DSC_0167 -DSCN3253 Молоді парафіянки Свято-Дмитрівського храму і також Наталя Цимбал з Літературного музею читали пророчі вірші про нашу державу Шевченка, Стуса, Симоненка, інших поетів. Із старовинними колядками звернувся до учасників акції «З Майдану до Неба» і найдавніший фольклорний гурт часів Незалежності «Муравський шлях».

-DSC_0179Гості з Києва, письменники і видавці брати Капранови, у своєму виступі подякували харків’янам за те, що ми втримали від зазіхань сепаратистів місто і в такий спосіб забезпечили на слобідських рубежах оборону української столиці.

DSC_0169-Наприкінці заходу «З Майдану до Неба», який мужньо і гідно (бо, на жаль, мікрофони не працювали) вела парафіянка Свято-Дмитрівського храму Ксеня Підопригора, учасники акції підняттям фотографій загиблих героїв і хвилиною мовчання вшанували пам’ять «Небесної сотні».

Спогади про МайданУвечері в Літературному музеї відбувся вечір спогадів учасників минулорічних подій на Грушевського 22 січня, близьких, рідних і друзів загиблих героїв. Вперше після смерті батька, героя «Небесної сотні» Василя Пилиповича Третецького, був із громадою його син Сергій. Він сам під час подій на Грушевського отримав серйозне поранення.

Єкспонати з МайдануЗ речей з Майдану, які приносили люди, постала жива і зворушлива експозиція. Фахово і ґрунтовно модерувала захід Іванна Скиба-Якубова.

Брати Капранови у Літературному музеїБрати Капранови на вечорі говорили про Майдан як втілення пророцтв українських поетів і виконували пісні, присвячені Майдану, зокрема, на слова Олександра Ірванця.
На мою думку, важливо, щоб акція «З Майдану – до Неба» стала для української патріотичної громади Харкова щорічно традиційною. Бо вільними будемо, лише коли пам’ятатимемо про своїх Героїв – у Слові і Чині. Бо як у посланні апостола Павла до Галатів сказано «Коли живемо духом – то духом і ходімо».

22.01.2015 р.

титар Свято-Димитрівського храму Ольга Різниченко

(Переглянуто 74 разів, 1 переглядів сьогодні)