Granat

Генеральному Консулові Республіки Польща

в Харкові

Панові Янові ҐРАНАТУ

 

Високодостойний Пане Генеральний Консуле!

Прощаючись із Вами у зв’язку з завершенням терміну Вашого дипломатичного служіння в Харкові, вірні Харківсько-Полтавської єпархії залишають Вас у своїх молитвах і вдячних спогадах. Вам довелося очолювати Генеральне Консульство Республіки Польща на Сході України в драматичний період суспільної кризи, політичних протистоянь і військової аґресії Росії.  І Ви зуміли, коректно уникаючи будь-якого втручання у внутрішні справи України, послідовно демонструвати не лише офіційну позицію репрезентованої Вами країни, але й співчутливе ставлення польського народу й усієї європейської спільноти до боротьби українців за звільнення від реліктів тоталітарного минулого.

Наші церковні громади високо цінують підтримуваний Вами дух креативного партнерства в стосунках Генерального Консульства Республіки Польща та Харківсько-Полтавської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви. Стала традицією спільна молитва  8 травня і 1 вересня за спокій душ розстріляних у Харкові польських вояків; проводяться науково-богословські конференції з проблем українсько-польських стосунків; з нагоди національних і релігійних свят, визначних подій відбувається обмін візитами й привітаннями.

Вірю, що ці традиції зберігатимуться й Вашими наступниками, а особистий досвід контактів із Вами не втратиться зі зміною Вами місця свого суспільного служіння.

250 років тому наш великий земляк Григорій Сковорода, прощаючись із своїм другом, написав такі рядки:

Той твои направит ноги,

Кой дал землю и дороги,

Бодро сидяще высоко

Путь твой хранящеє око.

Щастлив сей отход благословит вход.

Повторюючи їх сьогодні, прошу Божого благословення на Ваші майбутні життєві дороги й плідне суспільне служіння.

З глибокою пошаною і щирою вдячністю –

 

† Ігор Ісіченко

архиєпископ Харківський і Полтавський

(Переглянуто 56 разів, 1 переглядів сьогодні)