Послання ХІ єпархіяльного собору Харківсько-Полтавської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви до Блаженнішого митрополита Української Автокефальної Православної Церкви Константина

Ваше Блаженство!
ХІ єпархіяльний собор Харківсько-Полтавської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви звертається до Вас як до духовного глави Української Православної Церкви в США, Української АвтокефальноїПравославної Церкви в діяспорі та Української Автокефальної Православної Церкви в Україні з глибокою вдячністю за Вашу батьківську турботу, виявлену до Української Автокефальної Православної Церкви після упокоєння Святішого Патріярха Димитрія. Ваша присутність на Помісному Соборі 2000 р., Ваші послання, Ваша молитва стали вирішальним чинником для унормування церковного життя в Україні. Наші надії на подолання церковного розколу й вихід з духовної кризи пов’язані з Вами, з іншими архиєреями та всією повнотою Української Православної Церкви в США і Української Автокефальної Православної Церкви в діяспорі. Ваше входження під омофор Всесвятішої Вселенської Патріярхії 12 квітня 1995 р. ми бачимо величним прологом до створення єдиної канонічно визнаної Української Православної Церкви.
Ми знаємо, які потужні сили намагаються протистояти Вашому впливові,блокувати Вашу присутність у церковному житті України. Однак сподіваємося, що УПЦ в США зуміє виявити християнську солідарність і мудрість, довівши до кінця місію, започатковану Вами 1995 р.
Ми віримо Вам і готові надавати всіляку допомогу й підтримку. До утворення єдиної Помісної Церкви в Україні для нас існує єдина канонічна влада в Церкві – Ваше Блаженство, як духовний глава Української Автокефальної Православної Церкви та як представник Церкви-Матері. По-синівськи просимо Вас прибути з пастирським візитом в Україну як тільки Вам дозволить здоров’я.
Молимося за Вас і просимо Ваших першосвятительських молитов.

Ухвала 1. Навчальне служіння парафії

Освячений єпархіяльний собор Харківсько-Полтавської єпархії УкраїнськоїАвтокефальної Православної Церкви, що проходить у Богом береженому місті Харкові, ухвалює:
Залежно від можливостей парафій забезпечити початок праці церковнихнавчальних осередків (недільної школи, біблійних гуртків, катехитичних курсів тощо)  з 1 жовтня 2002 р.
Відповідальні настоятелі парафій.

Ухвала ч. 2. Інформаційне забезпечення апостольського служіння парафій

Освячений єпархіяльний собор Харківсько-Полтавської єпархії УкраїнськоїАвтокефальної Православної Церкви, що проходить у Богом береженому місті Харкові, ухвалює:
1. Перевидати молитовник “З вірою і любов’ю” (відп. О. Віталій Зубак).
2. Забезпечити щотижневе видання й поширення часопису “Єпархіяльні новини” (відп. Дмитро Шаповалов, Володимир Чистілін).
3. Видати матеріяли богословсько-історичної конференції “Харківсько-Полтавська єпархія Української Автокефальної Православної Церкви в контексті нової євангелізації Східної України (1992-2002)” (відп. Архиєпископ Ігор Ісіченко).
4. Відновити працю єпархіяльної веб-сторінки (відп. Прот. Віталій Зубак).
5. Утворити при Бібліотеці прп. Венедикта Нурсійського центр поширенняінформації про новітні секти й релігійні визнання (о. Олег Козуб, ВалентинаБекетова).

Ухвала ч. 3. Стосунки Харківсько-Полтавської єпархії з іншими єпархіями УАПЦ

Освячений єпархіяльний собор Харківсько-Полтавської єпархії УкраїнськоїАвтокефальної Православної Церкви, що проходить у Богом береженому місті Харкові, ухвалює:
Правною основою для входження Харківсько-Полтавської єпархії до складуУкраїнської Автокефальної Православною Церкви була Нарада 27 липня 1942 р., яка пройшла в Харкові за участи митрополита Феофіла, єпископаПереяславського Мстислава, членів Харківського єпархіяльного управління та голови Полтавського єпархіяльного управління, і ухвалила: “Визнати, що парафії, підпорядковані Високопреосвященнішому владиці Феофілу на терені Харківської, Полтавської, Сумської і Курської областей, становлять складову частину Української Православної Автокефальної Церкви на чолі з адміністратором архиєпископом Полікарпом”.
У період становлення єдиної Помісної Церкви в Україні стосунки міжєпархіями і єпископами УАПЦ ми розглядаємо як координаційно-узгоджувальні.
Для запобігання розколові справи загальноцерковного значення маютьвирішуватися соборно з благословення Блаженнішого митрополита Константина з дотриманням принципу консенсусу.
Проведення Помісного Собору УАПЦ є доречним безпосередньо передоб’єднавчим собором під головуванням Блаженнішого митрополита Константина або іншого уповноваженого Вселенською Патріярхією архиєрея.

Ухвала ч. 4. Кафедральний собор Харківсько-Полтавської єпархії

Освячений єпархіяльний собор Харківсько-Полтавської єпархії УкраїнськоїАвтокефальної Православної Церкви, що проходить у Богом береженому місті Харкові, звертається до Кабінету Міністрів України з проханням згідно з указом Президента України передати споруду Успенського собору м.Харкова консисторії Харківсько-Полтавської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви для використання як кафедрального собору Харківсько-Полтавської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви.

Ухвала ч. 5. Повернення патріяршої школи на о.Халкі

Освячений єпархіяльний собор Харківсько-Полтавської єпархії УкраїнськоїАвтокефальної Православної Церкви, що проходить у Богом береженому місті Харкові, просить Президента України підтримати клопотання мільйонівправославних християн про повернення Патріяршої школи на острові Халкі(Туреччина) Вселенській Константинопольській Патріярії.

(Переглянуто 39 разів, 1 переглядів сьогодні)