Заява Національної конференції Всеукраїнського братства апостола Андрія Первозваного Української Автокефальної Православної Церкви (Канів, 17 травня 2014 р.)

З волі Божого Провидіння 25-річний ювілей відродження УАПЦ в Україні припав на час збройного протистояння нашого народу російській агресії. Окуповано Крим, на землях Донбасу точиться кровопролитна війна з бандами терористів, очолюваних російськими емісарами, ворожі диверсанти намагаються дестабілізувати життя в Харкові й Одесі.

Неоголошена війна з відвічним ворогом України виявила глибоку кризу, якщо не повну відсутність патріотичного виховання й державницької культурної та інформаційної стратегії. Корумпована міліція переходить на бік ворога, в армії панує хаос, окремі політичні партії відверто підтримують терористів. Створена протягом 1991-2013 рр. державна структура виявилася збудованою на піску (Пор.: Мт. 7:26-27).

УАПЦ покликана була стати духовним підмурком самостійної соборної Української Держави. Але їй не дали виконати цю природну місію. Зради, розколи, сепаратні угоди, що ними сповнені чверть століття служіння УАПЦ в Україні, сучасна ситуація дозволяє зрозуміти як цілеспрямований, злагоджений і продуманий наступ на Церкву. І ось нині, перед загрозою іноземної інтервенції, наша Церква виявляється паралізованою розколом, нездатною навіть на спільну заяву з приводу політичної ситуації на Батьківщині. Заклик архиєпископа Харківського і Полтавського Ігоря до відновлення єдності УАПЦ та її повноцінного соборного життя західноукраїнські владики залишили без відповіді.

Ми, активні миряни, об’єднані у Всеукраїнське братство апостола Андрія Первозваного, заявляємо про різкий осуд політики самоізоляції західноукраїнських єпархій УАПЦ та втечі частини клиру від суспільних викликів сьогодення.

Ми схвалюємо досвід братств на Сході й Півдні України в систематичній допомозі Збройним Силам України та прикордонним військам і закликаємо всі братства та парафіяльні громади УАПЦ долучитися до цієї праці.

Ми пишаємося нашими парафіянами, які зі зброєю в руках боронять державну самостійність і єдність України. Запрошуємо всіх до молитовної, моральної та матеріальної підтримки українського війська, а також родин військовослужбовців.

Ми закликаємо всю спільноту УАПЦ до діяльної участі в процесах духовної віднови українського суспільства, до повсякчасного живого свідчення євангельських цінностей: реальної допомоги співвітчизникам, що переживають матеріальну скруту, протистояння корупції, поширення досвіду громадської самооборони.

Ми підтримуємо заяву архиєпископа Ігоря з 2 березня 2014 р. й вимагаємо від архиєреїв, що прийняли рукоположення в УАПЦ до 2000 р., негайного скликання чергового Помісного Собору відповідно до статуту УАПЦ та відновлення канонічного життя УАПЦ під духовним проводом митрополита УАПЦ в діаспорі. Просимо Блаженнішого митрополита Антонія як місцеблюстителя митрополичого престолу УАПЦ в діаспорі благословити проведення чергового Помісного Собору, а в разі ухиляння від нього когось із єпархіяльних архиєреїв рукоположити навзамін кандидата, визначеного єпархіяльним собором.

Ми вимагаємо від Верховної Ради України застосування чинного законодавства щодо осіб і партій, які розпалюють сепаратистські настрої на Сході, фінансують терористів і намагаються виправдати їхні дії. Першочерговим обов’язком українських парламентарів є заборона Комуністичної партії України як носія ідеології тоталітаризму й організатора та діяльного учасника антидержавних виступів, у тому числі збройних.

Ми просимо братства й церковні громади Центральної й Західної України в разі вимушеного виїзду священнослужителів із окупованих реґіонів надати їм допомогу для продовження на час окупації пастирського служіння в парафіях інших єпархій УАПЦ.

(Переглянуто 55 разів, 1 переглядів сьогодні)