Молебень за звільнення в’язнів

Вiдкривши завiсу царських дверей, священик в єпитрахилi й фелонi стає перед св. престолом i починає:

Священик: Благословен Бог наш завжди, нинi, i повсякчас, i на вiки вiчнi.

Люди: Амінь. Царю Небесний, Утішителю, Душе істини, що всюди єси і все наповняєш, Скарбе добра і жит­тя Подателю, прийди, і вселися в нас, і очисти нас від усякої скве­рни, і спаси, Милосердний, душі наші.

Бог Господь…

Священик: Бог Господь i з’явився нам; благословен, хто йде в iм’я Господнє.

Люди: Бог Господь i з’явився нам; благословен, хто йде в iм’я Господнє (повторюють чотири рази на голос тропаря, а священик виголошує стихи).

Стих 1: Прославляйте Господа, бо Вiн Милосердний, бо повiки ласка Його.

Стих 2: Обступили й оточили мене, я ж iменем Господнiм перемiг їх.

Стих 3: Не умру, а житиму i повiдатиму про дiла Господнi.

Стих 4: Камiнь, що занедбали будiвничi, став в основу вугла. Вiд Господа це сталося, i дивне воно в очах наших.

Тропар (голос 2)

Всещедрий Боже, що Манасiю визволив вiд кайданiв i важкого ув’язнення задля його молитов, i рабiв Твоїх … (iмена), що за них ми сьогоднi молимося, вiд кайданiв i в’язницi визволи, i вiд усякого лиха порятуй, бо Ти єдиний Чоловiколюбець.

Кондак (голос 5)

Як милосердя джерело i море благодати, Христе Боже, не зневаж у скорботах i бiдах тих, хто з вiрою до Тебе взиває, але, як щедрий, помилуй i вiд кайданiв скоро визволи, щоб ми спiвали Тобi: Алилуя.

Священик: Будьмо уважні. Премудрість. Прокимен на голос 7: Визволи з в’язниці душу мою, щоб я славив ім’я Твоє.

Люди: Визволи з в’язниці душу мою, щоб я славив ім’я Твоє.

Стих: Будь уважний  до молитви моєї, бо я упокорився вельми.

Люди: Визволи з в’язниці душу мою, щоб я славив ім’я Твоє.

Священик: Визволи з в’язниці душу мою.

Люди: щоб я славив ім’я Твоє.

Священик: Премудрість. Станьмо побожно, вислухаймо святе Євангеліє.

Священик: Мир усім. Від Іоана святого Євангелія читання.

Люди: Слава Тобі, Господи, слава Тобі.

Священик: Будьмо уважні. Сказав Господь до юдеїв, що увірували в Нього: коли ви будете пробувати в Моїм слові, воистину Мої ученики будете, І зрозумієте правду, і правда визволить вас. Одповіли Йому: ми сімя Авраамове, і ні у кого ніколи не були в неволі: як же Ти говориш, що вільні будете? Одповів їм Ісус: істинно, істинно кажу вам, що кожен, хто чинить гріх, є невільник гріха; Невільник же не зостається в домі до віку, син зостається до віку. Так, коли Син визволить вас, справді вільні будете. Знаю, що ви сім’я Авраамове, а шукаєте Мене вбити, бо слово Моє не міститься у вас. Я, що бачив у Отця Мого, кажу; а ви, що бачили у отця вашого, робите. Одповіли і сказали Йому: отець наш Авраам. Говорить їм Ісус: якби ви були діти Авраамові, то діла Авраамові робили б; тепер же ви шукаєте вбити Мене, Чоловіка, що сказав вам правду, яку чув од Бога; цього Авраам не робив. Ви робите діла отця вашого. Сказали ж Йому: ми не з любодійства народжені, одного Отця маємо, Бога. Сказав же їм Ісус: якби Бог був Отець ваш, то ви любили б Мене, бо Я од Бога вийшов і прийшов  (Ін. 8:31-42 – зач. 31).

Люди: Слава Тобі, Господи, слава Тобі.

Потрійна єктенія

Священик: Помилуй нас, Боже, з великої милости Твоєї, молимось Тобi, вислухай i помилуй.

Люди: Господи, помилуй (тричi).

Священик: Христе, що Петра з кайданів і в’язниці вивів і неушкодженого Церкві Твоїй показав, і рабів Твоїх  … (імена), що за них ми сьогодні молимося, як милосердний, помилуй, і від кайданів визволи, молимось Тобі, Всемилостивий Спасе, вислухай і помилуй.

Люди: Господи, помилуй (тричi).

Священик: Ти, що рятуєш бідного і вбогого від сильного, що не мають помічника, рабів Твоїх … (імена), що в лихах і ув’язненні й у кайданах перебувають, як щедрий, милостиво визволи, ревно молимось Тобі, скоро вислухай і, як щедрий, помилуй.

Люди: Господи, помилуй (тричi).

Священик: Ти, що колись у Єгипті ув’язненого Йосифа преславно визволив, і тепер рабів Твоїх … (імена), що Тебе через нас закликають, від кайданів і важкої біди визволи, молимось Тобі, Рятівнику милостивий, вислухай і скоро помилуй.

Люди: Господи, помилуй (тричi).

Священик: Дякуючи з острахом і трепетом, як раби недостойні, Твоєму милосердю, Спасе і Владико наш, Господи, за Твої добродійства, що їх щедро подав Ти рабам Твоїм, припадаємо і хвалу Тобі, як Богові приносимо, і жалісно взиваємо: визволи з усякого лиха рабів Твоїх і завжди, як Милосердний, на добро наверни волю всіх нас; щиро молимось Тобі, вислухай нас і помилуй.

Люди: Господи, помилуй (3 рази).

Священик: Ще молимось про милiсть,  життя, мир, здоров’я, спасiння, Боже завiтання, прощення i вiдпущення грiхiв рабiв Божих парафiян святого храму цього.

Люди: Господи, помилуй (тричi).

Священик: Ще молимось за всю братію нашу і за всіх християн.

Люди: Господи, помилуй (тричi).

Священик: Вислухай нас, Боже, Спасителю наш, надіє всіх кінців землі і тих, що в морі далеко, і, Мислостивий, будь милостивим, Владико, до гріхів наших і помилуй нас.

Бо Ти милостивий і чоловіколюбець Бог єси, і Тобі славу віддаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині, і повсякчас, і на віки вічні.

Люди: Амінь.

Священик: Господу помолимось.

Люди: Господи, помилуй.

Молитва:

Священик: Господи Ісусе Христе, Боже наш, Ти святого апостола Твого Петра від кайданів і тюрми без всякої шкоди звільнив, смиренно молюся до Тебе, прийми милостиво цю жертву, щоб позбулися гріхів раби Твої …  (імена), що у в’язниці перебувають, і молитвами їхніми та нашими, як Чоловіколюбець, всесильною Твоєю Правицею від всіляких злих обставин охорони і на свободу щасливо виведи.

Люди: Амінь.

Священик: Премудрість. Пресвятая Богородице, спаси нас.

Люди: Чеснішу від херувимів…

Священик: Слава Тобі, Христе Боже, надіє наша, слава Тобі.

Люди: Слава… І нині… Господи, помилуй (тричі). Благослови.

Священик: Відпуст.

(Переглянуто 228 разів, 1 переглядів сьогодні)