21 листопада 2015 р., на день Собору Архистратига Михаїла і всіх Небесних Сил безтілесних, у Свято-Дмитрівському храмі м. Харкова було вшановано пам’ять усіх учасників акцій громадянського протесту 2013-2014 рр., що дістали назву «Революція гідности».

DSC_0093Очолив богослужіння архиєпископ Харківський і Полтавський Ігор (Ісіченко). Йому співслужив митр. прот. Віталій Зубак.

DSC_0077У проповіді на Архиєрейській Святій Літургії архиєпископ Ігор звернув увагу на взірець постійного чування ангельських сил на світом. Архистратиг Михаїл і його небесне воїнство не задовольнилося перемогою над гордовитим Люцифером і духами зла. Безтілесні Небесні Сили постійно дбайливо допомагають людському родові в простуванні через земні випробування до Неба. Перемога революції лише дає шанс для змін у суспільстві, але сама з себе не може здійснити ці зміни. Вони потребують сумлінного повсякчасного служіння, без перепочинку й перекладання відповідальности на інших. Після Служби Божої було відправлено панахиду за героями Небесної сотні, імена яких виголошувалися на заупокійному богослужінні.

DSC_0088Серед них лунало й ім’я парафіянина Свято-Дмитрівського храму Василя Третецького. На богослужіннях були присутні представники патріотичних сил Харкова. Всупереч неодноразовим застереженням Церкви місцева влада організувала урочисте покладання квітів до пам’ятника Тарасові Шевченку саме під час богослужінь, о 10.00, ставлячи християн перед споконвічним вибором між служінням Богові й кесареві.

Фоторепортаж про новину розміщено за адресою: https://goo.gl/photos/utRmS83hFZ5N6HQ27

 

(Переглянуто 64 разів, 1 переглядів сьогодні)