Полтавщина, 04.05.14

З метою збереження цілісності нашої держави, забезпечення миру і єднання народу, підняття бойового духу Української армії та активності вступу до лав Національної гвардії за сприяння Міністерства культури України, Міністерства оборони України третій місяць поспіль реалізується мистецький проект «Народна філармонія».

У благодійній культурно-просвітницькій акції взяли участь відомі митці України: Народні артисти  України – Р.Недашківська, Ф.Мустафаєв, В.Талашко, Г.Абассов, Заслужені артисти України – Л.Горова,  І.Кириліна, Т.Компаніченко, лауреати Міжнародних конкурсів – Р.Лоцман, М.Твердий, гурти «Горлиця», «Тарута», композитори, співаки-барди,  історики, викладачі та студенти, журналісти, громадські активісти  та парафіяни православних церков.

Починаючи  з 5 квітня 2014 року  було проведено  понад 50 концертів у прикордонних військових частинах Збройних Сил України, а саме: Одещини, Миколаївщини, Сумщини,  Львівщини, Чернігівщини, Полтавщини, Київщини, Харківщини, Рівненщини, Дніпропетровщини, Кіровоградщини, Тернопільщини, Хмельниччини, Вінниччини, Херсонщини, Запоріжжя, Черкащини. Артисти Народної філармонії виступили перед моряками, льотчиками, танкістами, хіміками, воїнами зенітно-ракетних та внутрішніх військ, резервістами, кадровими військовими, бійцями спецпризначення, учасниками бойових дій у воєнних госпіталях, Національною Гвардією України, переселенцями з Криму та Донбасу.

Високим патріотичним духом наповнена концертна програма для військових: звучать старовинні піснеспіви, повстанські пісні, авторські твори у виконанні Заслужених артистів України Тараса Компаніченка, Лесі Горової, Ірини Кириліної та ін. Народна артистка України, легендарна актриса кіно Раїса Недашківська вітає українських захисників Благодатним Вогнем з Єрусалиму та Шевченковим словом, закликаючи: «Обніміться, брати мої, молю вас, благаю!». Під час зустрічей з військовослужбовцями відбувається молитва за мир в Україні та світі, яку здійснює  настоятель Свято-Покровського храму УАПЦ м.Боярки Київської області отець Димитрій Присяжний. Хвилиною мовчання учасники заходу згадують всіх полеглих героїв, борців за волю українського народу в усі часи, зокрема,  Небесну сотню та вбитих на Сході України. До творчої зустрічі артистів Народної філармонії з кримчанами в Пущі-Водиці долучився Народний артист України Фемій Мустафаєв, який виконав пісні на українській та кримсько-татарській мовах. В заходах «Народної філармонії» брали участь священики Віталій Зубак, Олег Козуб, Василь Карп’юк Сергій Ковальчук, Назарій Момотюк. Знімки деяких акцій вміщено за адресою: https://picasaweb.google.com/114248405139296196234/2014063002

Список артистів «Народної філармонії» налічує представників різних куточків України: з Центральної України – Р.Лоцман, Є.Проворова, А.Хоманько, Т.Володай, О.Лоцман; Західної –  В.Гонський, У.Воробей, М.Корнутяк, Л.Горова; Північного Полісся – Р.Недашківська, Т.Компаніченко, В.Ковальська, В.Гладунець, Н.Фарина; з Південної України –  Д.Пєчкін, О.Мокренчук; зі Сходу Укаїни – В. Лютий, А.Васильцев, Ю.Поляков, К.Соколова-Роша. «Народна філармонія» щоразу розширює свій склад через залучення місцевих виконавців – солістів обласних оперних театрів, філармоній, художніх колективів.

Ініціативу проекту вкотре підтримали солісти Зразкового театру пісні «Ладоньки» м.Києва, беручи участь в концертах для кримчан, донеччан та луганчан, які тимчасово мешкають на Київщині. Так, до Дня Захисту дітей «Народна філармонія» відвідала дитбудинки с.Петрівське, м. Боярки, с.Коленці Іванківського р-ну Київської області. Під час зустрічі з дітьми Східної та Південної України, окрім патріотичної та розважальної програми, відбулось кілька майстер-класів з витинанки та малювання за участі наукових співробітників музею Пирогово. Для дітей та військовослужбовців громадськість  трьох районів Черкащини щоразу передає необхідні речі: одяг, продукти, засоби гігієни тощо. Окремі доброчинці надають військовим необхідну матеріальну допомогу (колективи ТОВ «ІНТЕРПАП», ТОВ «АгроРось», ПП «Мальчик», прихожани православних церков Київської області).

Артисти дарують військовослужбовцям не лише свої пісні, а й диски, книги, передають листи від студенток та малюнки від дітей.  Так, активний громадський діяч, публіцист і бард, ведучий Євромайдану Володимир Гонський кожної зустрічі передає для армії власні книги про славних воїнів минулого і сучасності. Видатний актор, Народний артист України Володимир Талашко на згадку про зустріч залишає льотчикам  відеозаписи з к/ф «В бій ідуть одні старики».

Акції Народної філармонії у військових частинах України завжди мають успіх та позитивну оцінку глядачів, впливають на покращення емоційно-психологічного стану, підвищення бойового духу та патріотичних почуттів військовослужбовців. Про це свідчать відео- та фотоматеріали з проведених концертів, де  українські воїни водять весняний танок любові з лауреатом Міжнародних пісенних конкурсів Русланою Лоцман. Щире спілкування артистів та військовослужбовців після культурно-просвітницьких заходів та під час смакування солдатської каші, а також  спільне виконання Гімну України – все це створює неповторну ауру добра, братерства і єдності українського народу.

Мистецьке об’єднання «Народна філармонія» за два місяці активної діяльності знайшло партнерів даного проекту, зокрема, інформаційну підтримку вже надали видання: «Культура і життя», «Сільські вісті», «По-українськи», «Урядовий кур’єр», «Факти»; канали Українського радіо  – «Культура», «Промінь», радіо «Ера»; телеканал «112», «Еспресо.ТВ» та «Спільно.ТВ».

Планується продовження Всеукраїнського туру «Народної філармонії» протягом червня-серпня 2014 року з проведенням до дня Незалежності України в столичному Палаці «Україна»  заключного Гала-концерту та презентацією фільму про акцію єдності армії, митців і всього народу України.

Деталі про наступні заходи на сайті «Народної філармонії»  www.fph.org.ua

 

Координатор проекту «Народна філармонія»

Руслана Лоцман (тел.: (096) 759-19-57, [email protected])

 

(Переглянуто 125 разів, 1 переглядів сьогодні)