Цьогорічний вже четвертий фестиваль християнської творчості «Обручка Катерини» відбувався упродовж 4 днів і мав загальну тему: «Християнські твори для дітей», базовану на рядках Нового Завіту: «Пустіть діток і не бороніть їм приходити до Мене, бо Царство Небесне належить таким» (Мт. 19:14).

У заходах фестивалю взяли участь:

– Галина Крук — поетеса, літературознавець, перекладач (Львів);

– Дзвінка Матіяш – письменниця, перекладач (Київ);

– Вадим Андрієнко – письменник, автор поетичних творів для дітей (Харків);

– Олена Руда – літературознавець, поетеса (Харків);

– Зіновій Кияк, староста чоловічої хорової капели «Сурма» Івано-Франківського медичного університету.

Розпочався фестиваль з «Зимових літературних читань» у книгарні «Є», де взяли участь Дзвінка Матіяш, Галина Крук і Тетяна Трофименко (модератор). 

9 грудня поети і прозаїки відвідали Мар’їнку й Максиміліанівку, де поспілкувались з дітьми молодшого і середнього шкільного віку. Разом з ними вирушили представники Літературного музею з освітньо-розважальною програмою.

10 грудня у Свято-Дмитрівському храмі м. Харкова відбулись Літературні читання. З вітальним словом до присутніх звернувся архиєпископ Харківський і Полтавський Ігор (Ісіченко), який також поділився своїми роздумами щодо важливості і складності написання творів, що б зацікавили дітей. На «Літературних читаннях» вперше свою творчість презентував Вадим Андрієнко – його віршований рецепт і вірші про «Невидимого їжачка» й «Короткий сон» здивували присутніх своєю безпосередністю. Галина Крук розповіла детальніше про видання «Українсько-англійської абетки» і появу потреби писати для дітей. Також вона презентувала «Казку про ослика», у захваті від якої були маленькі слухачі зі Сходу. Для старших читачів поетеса озвучила кілька християнських віршів філософсько-інтимної направленості.

Враженнями від поїздки на Схід поділилась Дзвінка Матіяш, яка також розповіла про книгу «Марта з вулиці Святого Миколая» й історію створення серії оповідань у періодичному виданні «Кана» (християнський журнал для родини). Пан Зіновій Кияк висловив міркування про вплив традицій українського народу на виховання дітей. Він презентував дитячій аудиторії народні інструменти «вареник», «соловей» і «зозуля». Завершилось обговорення грою «меморі» (мистецькі карти «Світи Бориса Єгіазаряна», інтелектуальна гра для дітей та дорослих) від видавництва «Дух і Літера», яку організувала Дзвінка Матіяш. Модерувала літературні читання літературознавець, публіцист, титар Свято-Дмитрівського храму м. Харкова — Ольга Різниченко.

У неділю, після завершення Архиєрейської Святої Літургії, відбувся круглий стіл на тему: «Дитячі християнські твори: дидактика чи співтворчість?». На ньому було представлено доповідь Ксенії Підопригори про історію формування дитячої християнської літератури в Україні й огляд сучасного стану видання книг християнської направленості для дітей Оленою Рудою (матеріал пізніше буде розміщено на сайті). Роздумами щодо ролі книги у християнському вихованні дитини поділилася через Skype Зоя Жук. Думки владики Любомира Гузара щодо «ідеалізації» дитячої літератури, введення до сюжетів абсолютно позитивних героїв і важливість морально-етичної і дидактичної складових нагадала завідувач єпархіяльної біблотеки прп. Венедикта Нурсійського Марія Ляхова. На завершення круглого столу учасників і слухачів було ознайомлено з виставкою дитячої літератури, розміщеною у бібліотеці храму. Виставка діятиме до кінця грудня, тож усі охочі можуть її відвідати.

Організатори фестивалю висловлюють подяку «Видавництву Старого Лева» і «видавництву «Vivat» за надання книг для подарунків юним читачам зі Сходу.

Фоторепортаж про фестиваль християнської творчості “Обручка Катерини”, який підготували Марія Слободенюк і Людмила Коробко, можна переглянути за адресою:

https://drive.google.com/drive/folders/0B_aXnrVCFsKqa0twQzgwZWpOQkk

https://photos.google.com/share/AF1QipNlBztKpggkeStTbAb7e5lLMg4uOP6X4IFUpZULqgylL5kPPqTdJ_Wi6EtyhxTWIg?key=a1RXamVvbElaOFJyTmxxd3RWVjJXbEJZbE1oU09R .

(Переглянуто 153 разів, 1 переглядів сьогодні)