19 травня 2018 р. на місці трагічної Полтавської битви було освячено наріжний камінь на місці побудови храму-пам’ятника великомученика Юрія Переможця (вул. Зіньківська 16). Про його спільну побудову домовилися парафія великомученика Юрія Переможця УАПЦ (настоятель о. Ігор Литвин) та парафія Пресвятої Тройці УГКЦ (настоятель о. Юрій Кролевський). У майбутньому храмі передбачається почергове служіння обох полтавських громад.

08-DSC_1886

14-DSC_1918

15-DSC_1924

16-DSC_1928

Очолив чин освячення Блаженніший Отець і Глава УГКЦ Святослав. З ним співслужили архиєпископ Харківський і Полтавський Ігор (УАПЦ) та екзарх Харківський УГКЦ єпископ Василь, численні священики УАПЦ і УГКЦ з Полтавщини, Харківщини, Києва, Сватового на Луганщині. Були присутні сестри василіянки, сестри св. Йосифа Обручника, активісти Харківського крайового братства апостола Андрія Первозваного на чолі з його головою Вадимом Приходченком, парафіяни полтавських громад УАПЦ і УГКЦ, представники патріотичної громадськости міста.

27-DSC_1969У проповіді Блаженнішого Патріярха Святослава наголошувалося, що справжня церковна єдність будується на Христі, Котрий і має бути наріжним каменем кожного християнського храму. Запис проповіді вміщено за адресою: http://www.youtube.com/watch?v=R4W6ExvuKmc&feature=c4-overview&list=UU0j-Hzu5LvbKESTbo1nOQnQ

36-DSC_2027Архиєпископ Ігор подякував Патріярхові Святославу за мудру пастирську позицію і гідний приклад духовного лідерства. О. Віталій Зубак, канцлер Харківсько-Полтавської єпархії, виголосив многоліття Патріярхові. Парафіяльна громада УАПЦ запросила присутніх на братню трапезу.

Фоторепортаж Юрія Ворошилова вміщено за адресою: https://photos.app.goo.gl/KaINLeWZCodHrKGv2

(Переглянуто 150 разів, 1 переглядів сьогодні)