Відповідальність вибору

Пастирський лист архиєпископа Ігоря до клиру й мирян Харківсько-Полтавської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви

з нагоди виборів Президента України

Христос воскрес!

Всечесні Отці! Дорогі Брати і Сестри!

Наступної, шостої неділі по Великодні, 25 травня 2014 р., безмежний у Своїй ласці Бог дає нам можливість зробити відповідальний вибір. І це не просто вибір між кількома кандидатами в президенти. Фундаментальний вибір, перед яким опинилися ми всі, громадяни України, – це вибір між апатичним животінням у посткомуністичній системі і мужнім рухом до громадянського суспільства. Сотні тисяч людей, що стояли на київському Майдані, вже зробили свій вибір. Тепер черга за всіма нами. Бо без діяльної участи кожного українця в зміні стосунків влади й суспільства ми не зможемо позбутися беззаконня, корупції, сваволі кримінального капіталу, беззахисності громадянина, не зупинимо моральний і економічний занепад, зубожіння народу.

Непростимою легковажністю було б сподіватися, що поява тієї чи іншої особи на президентському кріслі здатна сама з себе змінити наше життя. Але ми зобов’язані подбати, щоб посаду президента обіймав не самовдоволений амбітний демагог, а здібний організатор, менеджер, підзвітний виборцям. Нам не потрібні самопроголошені «батьки нації». Президент, фінансований коштом наших податків, зобов’язаний працювати на нас, на український народ, у межах своїх конституційних повноважень. У небезпеці зосередження в одних руках необмеженої влади переконує гіркий досвід минулих років. На нашу підтримку  й наш голос заслуговує той, хто має конструктивну програму суспільних змін і власними справами довів готовність реалізувати цю програму.

Ухилятися від участи у виборах, відмовлятися голосувати за одного з кандидатів – чи не було б це легковаженням унікального дару Творця: права людини на свідомий і самостійний вибір майбутнього? І хоч для декого з мешканців східноукраїнських областей, що потерпають від прихованої аґресії ворожої держави, участь у виборах вимагає неабиякої сміливости, пригадаймо заклик Давидового полководця: «Будь мужній, і станьмо міцно за народ наш» (2 Царств 10:12). Будьмо мужніми, захищаючи майбутнє України!

Вірю, що всі священнослужителі й миряни в нашій єпархії після недільної літургії візьмуть участь у виборах президента України, зроблять відповідальний і правильний вибір. Молимося за тих, хто працюватиме у виборчих комісіях, виконуватиме важливу місію спостерігачів, охоронятиме виборчі дільниці. Щиро дякуємо їм усім за гідне забезпечення вияву народної волі.

Ми неодмінно згадаємо в недільній молитві й тих наших земляків, котрі під впливом політичних міфів або ворожої пропаґанди ухиляються від участи в голосуванні. Церква завжди вірить у навернення своїх заблудлих синів і доньок. Голосуючи, пам’ятаймо й про них, про необхідність врятувати їх від гіркої долі зрадника Юди чи братовбивці Каїна. Знаменно, що вибори припадають на неділю про сліпого, зціленого Ісусом Христом (Ін. 9:1-38). Просимо Бога, аби зцілив заблудлих земляків від душевної сліпоти.

З тривогою та надією ми очікуємо на день голосування. Шалена протидія президентським виборам з боку сил, котрі намагаються й надалі тримати нас невільниками ідеології зла та ненависти, засвідчує: 25 травня справді може стати історичною віхою, межею між епохами відродження нашого народу. Хай же кожен із нас зробить свій внесок у те, аби революція гідности, розпочата на Майдані, втілилася в належний вибір народу, котрий починає усвідомлювати себе господарем у власній державі.

                                                                             † Ігор

                                                                             архиєпископ Харківський і Полтавський

10 (23 н. ст.) травня р.Б. 2014.

(Переглянуто 44 разів, 1 переглядів сьогодні)