14 жовтня 2015 р. Покровська парафія м. Сватове на Луганщині, де настоятелем прот. Дмитро Романків, відзначала храмове свято.

2015-10-14 10-30-28-0016На нього прибули великі групи парафіян Свято-Дмитрівської парафії УАПЦ м. Харкова (очолила делегацію титар Ольга Різниченко), Різдво-Богородичної парафії УАПЦ с. Глушківка на чолі з настоятелем о. Олегом Усовим і Різдво-Богородичної парафії УГКЦ м. Кремінна на чолі із священиком о. Іваном. 2015-10-14 11-26-20-0057На богослужінні молилися голова Харківської обласної організації ВО «Свобода» Ігор Швайка і його заступник Олексій Миргородський, активісти ВО «Свобода». Харківське крайове братство апостола Андрія Первозваного репрезентували голова Вадим Приходченко, активісти братства. Висвітлював подію керівник єпархіяльного прес-центру Віталій Липинський. Очолив урочисте богослужіння архиєпископ Харківський і Полтавський Ігор (Ісіченко). Владику супроводжував іподиякон Віталій Макаревич. У відповідь на тепле привітання настоятеля Покровської парафії архиєпископ Ігор нагадав роль у визволенні Речі Посполитої від шведсько-російського «потопу» монастиря паулінів на Ясній Горі, де перебуває наша чудотворна святиня – Белзька (Ченстоховська) ікона Божої Матері. Богородиця творить чудо і в нашій сучасній історії. Неподалік від Покровської церкви, під Сватовим, торік було зупинено наступ російських агресорів.

Мине час – і в пам’ять про це чудо там, де нині стоїть блок-пост, зведеться монумент на вшанування цієї події. І даниною справедливості буде, коли поряд із українським воїном на монументі стоятиме скромна постать священика, схожого на о. Дмитра Романківа.

Ієрей Дмитро Романків

Ієрей Дмитро Романків

Адже саме він тоді, в тривожні дні російського наступу, молитовно підтримував оборонців Сватового, надихав їх проповіддю, благословляв на захист рідної землі. Було відправлено Службу Божу, яку очолив архиєпископ Ігор. Владиці співслужили прот. Дмитро Романків і о. Олег Усов. Проповідь виголосив владика Ігор. Її відеозапис буде вміщено на єпархіяльній сторінці.

2015-10-14 12-19-57-0134Після Архиєрейської Святої Літургії відбувся хресний хід довкола храму.

2015-10-14 13-20-00-0221О. Олег Усов на центральній площі міста благословив місцеві козацькі і військові підрозділи.

Священики й миряни спілкувалися на братній трапезі. Покровську парафію привітав своїм співом хор греко-католицької громади м. Кремінна. Громаду УАПЦ відвідав міський голова Сватова Євген Рибалко, який привітав настоятеля і громаду з храмовим святом. Фоторепортаж Віталія Липинського вміщено за адресою: https://goo.gl/photos/rgDJHekd988PWNU1A

(Переглянуто 257 разів, 1 переглядів сьогодні)