Клир і миряни Харківсько-Полтавської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви єднаються з усією повнотою Української Греко-Католицької Церкви в молитві за вічний спокій душі спочилого повікнезабутнього архиєпископа-емерита Любомира Гузара.

Серед духовних авторитетів України межі ХХ і ХХІ ст. йому належав безперечний пріоритет. Владика Любомир залишив нам неоціненний досвід жертовного служіння Церкві й рідному народові, надзвичайно тонкого відчуття ідентичности Київської Церкви, мужнього свідчення правди та справжньої духовної свободи. Він до останньої хвилини лишався справді вільною людиною – попри багаторічну важку хворобу.

Вірні Української Автокефальної Православної Церкви не повинні забувати, що саме Блаженнішого Любомира найбільше шанував, відчуваючи духовну близькість до нього, Святіший Патріярх Димитрій.  Для нашої єпархіяльної спільноти натхненним заповітом спочилого лунатимуть його слова, якими Владика Любомир відгукнувся на ухвалу собору Харківсько-Полтавської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви 2015 року про початок процесу об’єднання з Українською Греко-Католицькою Церквою: «Це справа не людського розуму, а дії Святого Духа».

Хай же вічна пам’ять про блаженної пам’яти Владику Любомира надихає нас на творення гідної його заповітів справжньої християнської єдности.

Зі святими упокой, Христе, душу спочилого раба Твого архиєрея Любомира і сотвори йому вічную пам’ять!

(Переглянуто 323 разів, 1 переглядів сьогодні)