Володимир Просін

У місті Сватове на півночі Луганської області сталося велике горе. 11 травня 2014 р. помер великий серцем і душею чоловік – Володимир Просін. Він помер у боротьбі за збереження Луганської області в складі України. Серце не витримало напруженого протистояння спробам залучити Сватівський район до проведення сепаратиського референдуму.

Він народився 17 жовтня 1953 року в м. Сватове.Навчався у Сватівській середній школі №7, у 1978 році закінчив Харківський державний університет за  спеціальністю «Історія». У 1981 році – відділення журналістики Київської вищої партійної школи.

З 1972 року працював літературним працівником, заступником редактора районної газети «Ленінським шляхом». З 1983 по 1994 роки він очолював редакційний колектив міськрайонної газети «Новини Сватівщини». Знаючи зсередини життя партійної номенклатури, Володимир Просін з радістю сприйняв початок демократичних перетворень в Україні, вийшов із КПРС і став лідером національно-демократичного руху на Сватівщині.

У червні 1994 року він був обраний головою Сватівської районної ради народних депутатів. З 1995 по 2003 роки очолював Сватівську райдержадміністрацію. 1998 р. під його керівництвом збудовано Школу мистецтв ім. Василя Зінкевича. У 2001 році Луганський обласний добродійний фонд підтримки регіональних ініціатив «Благовіст» визнав Сватівський район кращим за благоустроєм серед міст і районів області. Голові райдержадміністрації було вручено спеціальний приз.

19 січня 2002 р. в ЦКіД «Сватова Лучка» відбувся перший поетично-пісенний фестиваль імені В. Зінкевича «Моя Україна день новий зустрічає» з нагоди Дня соборності України.

Потім працював заступником голови Луганської облдержадміністрації.

З 2006 по 2008 роки був виконавчим директором МКП «Слобожанщина».

З 2008 по 2010 роки – начальник філії Сватівського райавтодору.

Володимир Просінусе своє життя вів дуже активну громадську діяльність. Він був головою Луганської обласної журналістської організації, секретарем Спілки журналістів України, членом та головою районної організації ВО «Батьківщина», помічником народного депутата України Олександра Стешенка. Неодноразово обирався депутатом Луганської обласної  ради  та Сватівської районної ради. Був місцевої організації головою Товариства української мови «Просвіта» і головою районної організації «Селянська спілка».

За багаторічну плідну працю, вагомий внесок у розвиток вітчизняної журналістики  Володимиру Володимировичу було присвоєно звання «Заслужений журналіст України».

Саме завдяки Володимиру Просіну в Сватові з`явилася парафія Покрови Пресвятої Богородиці УАПЦ і, на відміну від інших районів Луганщини, українська громада не відчувала тут ніякої дискримінації. І ховали Володимира Просіна в нашій парафії…

Я часто відвідував пана Володимира і коли б я до нього не приходив, він завжди мене зустрічав з радістю, завжди в своєму житті він розмовляв щирою українською мовою. Він любив Україну і українське. За часу очолювання спочилим районної адміністрації у Сватівському районі не було жодної російської школи.

Мені дуже шкода, що така людина передчасно відійшла від нас. Вічная, вічная, вічная йому пам`ять.

Ієрей Дмитро Романків (м. Сватове)

(Переглянуто 195 разів, 1 переглядів сьогодні)