29 листопада 2015 р. в кафедральному римсько-католицькому соборі Брюсселя відбулося молитовне вшанування пам’яти жертв голодомору в Україні. Його організатором було греко-католицьке душпастирство св. Володимира в Брюсселі (настоятель – ієромонах Олег Зимак, ЧНІ).

Було відправлено Архиєрейську Святу Літургію, котру співслужили єпископ УГКЦ у Франції, Бенілюксі і Швейцарії Борис (Ґудзяк), апостольський нунцій у Бельгії архиєпископ Джіачінто Берлоко, собор греко-католицьких священиків Бельгії. За літургією молилися архиєпископ Ігор (Ісіченко), УАПЦ і архиєпископ Євстратій (Зоря), УПЦ КП.

У проповіді владика Борис Ґудзяк пов’язав трагічний досвід голодомору з недільним євангельським читанням про нерозважливого багатія, вказуючи на руйнівні наслідки панування безбожницьких ідеологій. До присутніх звернувся апостольський нунцій; промовляли також архиєпископи Ігор та Євстратій. Владика Ігор відзначив у споминах про голодомор не лише національну травму, але й усвідомлення твердости духовного опору українців, які страждали через відмову стати учасниками суспільного злочину. Було зачитано лист під митрополита Олександра (Драбинка), УПЦ МП. Виступив тимчасовий повірений у справах України в Бельгії Андрій Кузьменко.

Після літургії всіма католицькими і православними священнослужителями було відправлено панахиду за жертвами голодомору, а потім на площі перед кафедральним собором вони спільно освятили автомобіль “швидкої допомоги”, придбаний бельгійською громадою для потреб України.

(Переглянуто 226 разів, 1 переглядів сьогодні)