Вельмишановна і дорога Ольго Іванівно!

Від імені всієї спільноти Харківсько-Полтавської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви щиро вітаю Вас із ювілеєм. Ви пройшли надзвичайно насичений, довгий життєвий шлях від романтичної аспірантки Інституту літератури, яка знехтувала наукою задля участи в політичному протистоянні Імперії зла, до дбайливої, невтомної волонтерки, якій до снаги обіймати своєю материнською опікою українських вояків на всій лінії фронту – від Маріуполя до Станиці Луганської. Вам вдалося успішно подолати спокуси минущої популярности й світського успіху задля вірности Правді – і саме тому Ваше щодалі діяльніше входження в життя Церкви було неминучим.

Тверда, принципова позиція, відчуття єдиної справжньої перспективи шляху віруючої людини, шляху духовного вдосконалення, якою є Сам Христос, визначили Ваше непохитне місце в єпархіяльній спільноті, в громаді Свято-Дмитрівського храму Харкова, титарем котрої Ви є вже багато років. Ваша особиста школа молитви й діяльного служіння ближньому проходила під акомпанемент міліцейських погроз, на холоді «помаранчевого Майдану», серед їдких димів Революції Гідности, під залпами російських мінометів, від яких Ви так артистично ховалися під час поїздок на Східний фронт.

Ваш унікальний досвід боротьби за національне й релігійне пробудження Харкова, за звільнення України від привидів комунізму завжди буде для мене особисто, для всіх клириків і мирян єпархії взірцем гідної відповіді на заклик Євангелія: «Йди за Мною!» (Ін. 21:22). Радий використати цю нагоду, щоб сердечно подякувати Вам за Вашу життєву позицію, за вміння боронити власну гідність, громадянські права співвітчизників і честь свого народу. Подякувати за талант жити чесно, жертовно, по-християнському. Бажаю Вам ще багато-багато років дарувати усім Вашим друзям і однодумцям добрий приклад оздоровчої присутности християнки в суспільному житті, приклад діяльної любови, здатної долати всі перешкоди й перемагати випробування.

Многих і благих літ Вам!

† Ігор

архиєпископ Харківський і Полтавський

25 листопада 2017 р.

(Переглянуто 115 разів, 1 переглядів сьогодні)