Обіжник ч. 1

Потреби систематичного впровадження парафіяльної спільноти в церковне життя, навчання правд віри й життя Божим Словом обумовлюють необхідність залучення до катехизації свідомих, освічених і активних мирян як помічників священика.

Керуючись Статутом Харківсько-Полтавської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви і стратегічним планом розвитку Харківсько-Полтавської єпархії на перехідний період «Розвиток у діялозі», благословляю:

Призначити відповідальним за катехитичне служіння в Харківсько-Полтавській єпархії настоятеля Преображенської парафії м. Лозова о. В’ячеслава Труша.

Священикам і мирянам-катехитам ознайомитися з посланням Блаженнішого Патріярха Святослава до священиків на Великий четвер 2018 р., де пропонується стратегія катехитичного служіння 

(http://news.ugcc.ua/documents/poslannya_blazhenn%D1%96shogo_svyatoslava_do_svyashchenik%D1%96v_na_velikiy_chetver_82390.html ).

Священикам, які потребують помічників у катехизації, до 8 вересня 2019 р. направити до єпархіяльної консисторії списки осіб, яких вони просять уповноважити на катехитичне служіння.

Катехити-миряни призначаються архиєрейським указом на церковний рік (з 1/14 вересня 2019 р. до 31 серпня/13 вересня 2020 р.).

При парафіях рекомендується створити батьківські ради для опіки над навчанням дітей.

При архиєрейських відвідинах парафій неодмінно перевірятиметься стан катехитичного служіння.

Парафіяльним управам рекомендується шукати засоби заохочення мирян-катехитів.

22 вересня 2019 р. в Свято-Дмитрівському храмі м. Харкова правитиметься чин благословення катехитів, на який запрошуються миряни-катехити з усіх парафій Харківсько-Полтавської єпархії.

† Ігор, архиєпископ Харківський і Полтавський

Харків, 5 вересня 2019 р.

(Переглянуто 114 разів, 1 переглядів сьогодні)