egebhdcg

Третього лютого 2015 р. у Свято-Дмитрівському катехитично-пастирському центрі відбулася презентація лекцій о. Мирона Бендика «Розповіді про Святе Письмо» (Харків : Вид-во «Фавор», 2014). Конспект лекцій складається з чотирьох частин, відповідно до авторського курсу дисципліни, і включає розповіді про старозаповітні книги Буття і Виходу, історичні, пророчі й повчальні книги, Євангелія та Діяння апостолів, послання апостолів та Апокаліпсис.
Митрофорний протоєрей Мирон Бендик – ректор Дрогобицької духовної семінарії УГКЦ, доктор богослов’я. “Розповіді про Святе Письмо” – плід 20-річної праці о. Мирона Бендика в харківській Колеґії Патріярха Мстислава. Ідея видання друком конспекту лекцій належала студентам, котрі протягом багатьох років записували аудіо-версії викладів о. Мирона. Зрештою, розповіла на презентації ініціатор проекту, випускниця Колеґії п. Олена Іваницька, було вирішено розшифрувати записи: «Те, що ви бачите сьогодні – результат шести редакцій, здійснених о. Мироном. Фактично він створив новий цілісний текст своїх лекцій».
Викладачі Колеґії, священики та миряни поділилися своїми спогадами про навчання та велике значення лекцій о. Мирона в їхньому житті, адже за ці роки священику вдалося виховати декілька поколінь студентів. Для багатьох із них лекції зі Святого Письма стали першим кроком для переходу від секуляризованої свідомості до віри.
Актуальність презентованого видання зумовлюється насамперед тим, що в катехизаційній діяльності на Сході України дуже бракує текстів, які би промовляли до сучасної людини сучасною мовою та дозволяли робити вчення Церкви ближчим і зрозумілішим. У Колеґії Патріярха Мстислава, куди приходять на навчання представники різних гілок православ’я та греко-католики, склалася атмосфера доброзичливого діалогу без конфесійних упереджень та водночас – практика глибокого вивчення богословських дисциплін. Як підкреслив викладач Колеґії п. Олександр Польшин, саме тут виникла унікальна для Харкова територія спілкування, котру мусимо зберегти та розвивати.
Насамкінець о. Мирон Бендик подякував харків’янам та провів автограф-сесію.
Конспект лекцій «Розповіді про Святе Письмо» можна замовити в крамниці Свято-Дмитрівського храму за тел. у Харкові (057)-712-23-50.
Фоторепортаж вміщено за адресою: https://plus.google.com/photos/114248405139296196234/albums/6115394447815679601
Відеозапис презентації:

(Переглянуто 154 разів, 1 переглядів сьогодні)