17 січня 2016 р. в Свято-Дмитрівському катехитично-пастирському центрі Харкова відбулася презентація збірника літературознавчих праць архиєпископа Ігоря (Ісіченка) «Духовні виміри барокового тексту». Книга щойно опублікована в харківському науковому видавництві «Акта». До неї ввійшли праці, котрі друкувалися в журналі «Слово і час», наукових збірниках і періодичних виданнях протягом 1984-2015 рр. Зібрані докупи, вони створюють широку картину літературного життя України XVII-XVIII ст., звертаючи увагу на мало досліджені тексти й чинники творчої праці, обставини побутування писемних творів. У передмові до книги професор Альбертського університету Наталія Пилипюк пише: «Важлива риса дослідницького стилю владики Ігоря Ісіченка полягає в тому, що таємниці текстів ранньомодерної доби він прагне розгадати не з допомогою єдиного ключа — чи то стилістичного, чи то історичного, чи то теологічного. У нього багатий методологічно інструментарій і він не уникає комплексного підходу. Щоголовніше, богословська освіта допомагає йому вловлювати нюанси, які секулярна людина сьогодні не завжди розуміє, хоч інтуїтивно може їх відчувати… Владика Ісіченко любить ламати стереотипи, але він уникає полемічного пафосу. Від цього користають не тільки його колеґи, але й автори, яких він досліджує. Кожного з них він намагається вислухати і зрозуміти».

Представляла збірник канд. філолог. наук, заступник директора Харківського літературного музею Тетяна Трофименко.

DSC_0002Високу оцінку дослідницькій праці архиєпископа Ігоря дав професор Харківського національного педагогічного університету імені Г.Сковороди, д-р філолог. наук Леонід Ушкалов.

DSC_0023 Автор розповів про задум книги й практиковані ним методологічні засади дослідження текстів. Він відзначив неоціненну роль барокової культури в творенні української національної ідентичности, а водночас вказав на проблему системи загальної освіти, яка й досі фактично нехтує висвітленням цієї багатої епохи.  Архиєпископ Ігор відповів на питання присутніх.

DSC_0029Перша партія книг була вмить розкуплена. Відбулась автограф-сесія.

DSC_0040Працю архиєпископа Ігоря можна буде придбати в книгарні Свято-Дмитрівського храму м. Харкова (Полтавський шлях 44; тел. 712 23 50) та в електронній крамниці видавництва «Акта»: http://acta.com.ua/index.php?option=com_virtuemart&Itemid=2#2

обкл для оголошення ДВБТФоторепортаж про презентацію вміщено за адресою: https://picasaweb.google.com/114248405139296196234/20160117?authuser=0&feat=directlink

(Переглянуто 148 разів, 1 переглядів сьогодні)